رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بانگاهی به نوسانات بازار؛ سکه نخرید!

کارشناس بورس گفت: سرمایه گذاری در حوزه سکه طی ماه های آتی بازدهی مطلوبی نصیب خریداران نمی کند؛ لذا بازارهای دیگر نظیر سهام ارجحیت دارد.

1399/03/03
|
16:28

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ حسن کاظم زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه رویداد، با اشاره به سوبرداشت‌های موجود در بازار گواهی سکه، گفت: بازار گواهی سکه بازاری عام است و دو طرف (اشخاص حقیقی و حقوقی) می‌توانند حضور داشته باشند و به این شکل نیست که افراد خاص یا بانک‌ها به فروش سکه بپردازند.

وی با اشاره به شرایط ناشی از شیوه ویروس کرونا، اظهار داشت: به تناسب شرایط فعلی کشور، بازار فیزیکی سکه برای مدتی فعال نبود و بر این اساس متقاضیان خرید سکه به سمت بازار گواهی سوق پیدا کرده‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: افزایش تعداد مشارکت کنندگان در بازار بورس و سرمایه باعث شده تا تقاضای افراد در بازار گواهی سکه رشد پیدا کند.

وی ادامه داد: محدود بودن عرضه کننده و محدودیت در انبارها باعث شده تا قیمت سکه در بورس بیشتر از بازار باشد.

حسن کاظم زاده تصریح کرد: با توجه به این که در روزهای گذشته تقاضای سکه در بازار فیزیکی افزایش پیدا کرده است، مبالغ سکه در بورس و بازار فیزیکی به یکدیگر نزدیک شده‌اند.

وی با اشاره به این که به دلیل انتظار تورمی در سطح جامعه تقاضا برای طلا و سکه در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، عنوان کرد: وقتی که مردم احساس می‌کنند طلا یا سکه قرار است در آینده افزایش قیمت داشته باشد به سمت خرید هجوم می‌آورند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: به نظر می‌رسد با توجه وضعیت انس جهانی قیمت‌های الان خیلی با انتظارات آینده فاصله ندارد و سرمایه گذاری در حوزه سکه در چند ماه آینده بازدهی مطلوبی نخواهد داشت.

دسترسی سریع
رویداد