رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

فردا هیئت رئیسه دائم مجلس یازدهم انتخاب می شود

منتخب خانه ملت خبر داد: فردا مجلس یازدهم جلسه خواهد داشت و احتمالا در این جلسه اعضای هیات رئیسه دائم مجلس انتخاب خواهند شد.

1399/03/07
|
13:35

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ عباس مقتدایی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با ارائه گزارشی از مراسم افتتاحیه مجلس شورای اسلامی که امروز صبح با قرائت پیام مقام معظم رهبری و سخنرانی رئیس جمهور برگزار شد ، گفت : امروز همچنین نمایندگان در محوطه مجلس در کنار مقبره شهدای گمنام حضور پیدا کردند و با آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا بیعت کردند.

وی همچنین با بیان اینکه 15 شعبه برای بررسی اعتبارنامه نمایندگان تشکیل شده است ، اظهار کرد : رئیس، نایب رئیس و سخنگوی این شعب نیز مشخص شده‌اند و آنها در فرصت زمانی مشخص شده وظیفه دارند که اعتبارنامه نمایندگان را بررسی کنند.

این نماینده منتخب مجلس یازدهم همچنین در مورد تغییر ساختار مدیریت مجلس نیز اظهار کرد : ساختار مدیریتی مجلس بر اساس آیین‌نامه مجلس تدوین شده است ، آیین‌نامه یک قانون رسمی است و به منظور ایجاد تغییر در ساختار مدیریت مجلس باید آیین نامه را تغییر دهیم که در این ارتباط یکی دو مورد پیشنهاد مطرح شده است .

وی با بیان اینکه بر اساس رای گیری صورت گرفته در جلسه امروز، مجلس در روز پنجشنبه نیز جلسه علنی خواهد داشت تا بتواند ساختار خود را هرچه زودتر تکمیل کند، افزود : احتمالاً در جلسه فردا اعضای هیات رئیسه دائم مجلس مشخص خواهند شد.

مقتدایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت توجه مجلس یازدهم به مسائل اقتصادی و فرهنگی اشاره کرد و گفت : در حال حاضر از مهمترین دغدغه‌های مردم موضوع معیشت است و مردم انتظار دارند که مجلس یازدهم در این ارتباط بتواند با تصمیم گیری های خود کمکی به بهبود وضعیت آنها کند.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
رویداد