رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

لبنان تحلیل یک کارشناس مسائل غرب آسیا، از سخنرانی اخیر سیدحسن نصرالله

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله گفت: ایشان در سخنرانی‌شان، تصویر روشنی از وضعیت آینده رژیم صهیونیستی و جریان مقاومت ارائه دادند.

1399/03/09
|
08:52

مهدی شکیبایی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه در سال 1982 میلادی جریان مقاومت در لبنان شکل گرفت و رشد کرد، افزود: حزب الله لبنان از بدو تشکیل در راستای مبارزه با رژیم صهیونیستی حرکت کرده و در این زمینه به پیروزی‌های خوبی رسیده است چنان که می‌توان گفت حزب الله لبنان با عملیات‌های موفقیت آمیز خود علیه رژیم صهیونیستی، هیمنه نظامی این رژیم در منطقه را شکست.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تا کنون چندین بار در راستای جبران شکست‌های خود در برابر حزب‌الله لبنان دست به عملیات‌هایی زده ولی متحمل شکست‌های سختی شده است، خاطر نشان کرد: سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود با اشاره به شرایط منطقه و تحولات موجود، آینده رژیم صهیونیستی را به تصویر کشید.

این کارشناس مسائل غرب آسیا همچنین با اشاره به وضعیت درونی رژیم صهیونیستی و مشکلاتی که آنها از داخل با آن روبرو هستند، افزود: مولفه‌های قدرت رژیم صهیونیستی در حال از بین رفتن است و اگر این رژیم وارد درگیری و یا جنگی شود به سمت نابودی خواهد رفت.

شکیبایی افزود: از سال 1982 شاهد صعود منحنی جریان مقاومت و سقوط منحنی رژیم صهیونیستی هستیم.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اظهارات اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد علیه حزب الله لبنان گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که دبیرکل سازمان ملل که باید با عملکرد خود باعث ایجاد ثبات و صلح شود با اظهاراتش تلاش می‌کند ناامنی و بی ثباتی را گسترش دهد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا، همچنین با اشاره به انتقاد دبیرکل حزب الله از حضور و عملکرد نیروهای «یونیفل» در لبنان نیز اظهار کرد: متاسفانه سازمان‌های بین المللی از جمله سازمان ملل همچون ابزاری در دست قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا هستند.

دسترسی سریع
رویداد