رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

تحریم دانشمندان هسته ای ایران را متوقف نمی کند

کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر عدم تمدید معافیت های هسته ای ایران، گفت:تحریم‌ بر اندیشه و بالندگی دانشمندان ایرانی تاثیر ندارد.

1399/03/10
|
15:00

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ علیرضا محرابی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه دولت دونالد ترامپ در جریان تعاملات با رژیم صهیونیستی تلاش کرده که فشار مضاعفی را بر ایران وارد کند، گفت: در همین چارچوب شاهد این بودیم که حدود 2 سال پیش آمریکا از برجام خارج شد و اقدام به وضع تحریم‌های گسترده علیه ایران کرد و به تازگی نیز اعلام کرده که معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید نمی‌کند و این موضوعی است که در راستای فشار حداکثری علیه ایران و خوی استکباری دولت واشنگتن صورت گرفته است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه هسته ای تصریح کرد : فعالیت‌های هسته‌ای ایران، فعالیت‌های متعارفی است و ایران در راستای توسعه فناوری هسته‌ای خود حرکت کرده است و به دنبال مسائلی چون بمب اتم نیست .

این کارشناس مسائل بین الملل به فتوای مقام معظم رهبری در ارتباط با این موضوع نیز اشاره کرد و گفت : در واقع ما به دنبال ارتقاء توانمندی های خود در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای هستیم و تلاش کرده ایم که از این توانمندی در عرصه های پزشکی ، درمانی ،انرژی و دیگر عرصه ها استفاده کنیم و به دیگر کشورها نیز در این زمینه کمک کنیم .

وی با بیان این که متاسفانه آمریکایی‌ها متوجه این موضوع نیستند و در همین راستا به اقدامات مذبوحانه خود علیه ایران ادامه می دهند ،خاطرنشان کرد : پیش از این شاهد بودیم که آنها اقدام به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران کرده‌اند و به تازگی نیز تعداد دیگری از این دانشمندان را تحریم کرده اند.

محرابی با تاکید بر اینکه این تحریم‌ها نمی‌تواند تاثیری بر اندیشه ، حرکت و بالندگی دانشمندان ایرانی داشته باشد، در پاسخ به این سوال که این اقدامات ترامپ به چه میزان دارای جنبه تبلیغاتی برای تاثیرگذاری در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشروی این کشور است، خاطرنشان کرد: قطعا اینگونه اقدامات مصارف داخلی نیز دارد البته باید توجه داشت که این تهدیدها شمشیر دو لبه است و ما با مقاومت و ایستادگی خود می توانیم این فشارها و تهدیدات را بلا اثر کنیم،چنان که لبه تیز شمشیر برای دولت آمریکا مشکلاتی را به وجود آورد .

این کارشناس مسائل بین‌الملل ، در بخش پایانی صحبتهای خود خاطرنشان کرد: دولت های آمریکا بر اساس پروپاگاندای رسانه ای به دنبال دشمن سازی هستند تا از این طریق بتوانند اهداف خود را به پیش ببرند، آن ها علاقه مند هستند که تمام دنیا ناامن باشد و فقط آمریکا امن باشد.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
رویداد