رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

دستفروشان باید دور از اصناف باشند

نایب رئیس اتاق اصناف تهران، از سیاست‌های شهرداری و شورای شهر در ارتباط با نوع ساماندهی دست فروشان در سطح شهر انتقاد کرد.

1399/03/11
|
09:19

خسرو ابراهیمی نیا، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو، در مورد اظهارات برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر ایجاد بازارچه‌های گردشگری برای دست فروشان، گفت: چندی است که صحبت از ایجاد بازارچه‌های گردشگری برای دستفروشان شده است تا آنها در این محیط‌ها اقدام به فروش کالاهای خود کنند و ما هم معتقدیم که این بازارچه‌ها باید در جاهایی تشکیل شود که اصناف حضور ندارند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران، با بیان اینکه ما مخالف ساماندهی دستفروشان نیستیم، خاطر نشان کرد: ولی معتقدیم که نباید در این زمینه تصمیمات عجولانه گرفت تا مثلا شهرداری برای کسب درآمد و حل یک مسئله شش مسئله دیگر را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه مناطق زیادی در تهران هستند که می‌توان در اختیار دستفروشان قرار داد، گفت: بعضا در ارتباط با ساماندهی دستفروشان تصمیماتی گرفته می‌شود که برای دیگر اصناف که مالیات می‌پردازند و دارای مغازه هستند، مشکلات ایجاد می‌شود مثلاً در منطقه‌ای از شهر که در آن اصناف حضور و فعالیت می‌کنند مناطقی به دستفروشان اختصاص داده می‌شود و شورای شهر و شهرداری برای اینکه مشکل معیشتی عده‌ای را حل کنند برای دیگر افراد مشکل ایجاد می‌کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه ما بارها راهکارهای مورد نظر خود را در ارتباط با بحث ساماندهی دستفروشان ارائه کرده‌ایم به نحوی که اصناف نیز دچار مشکل نشوند، افزود: متاسفانه شاهد این هستیم که با تغییر اعضای شورای به راهکاهای قبلی ارائه شده توجه نمی‌شود و آنها بدون بررسی راه کارهای قبلی اقدام به اتخاذ تصمیمات جدید می‌گیرند.

وی در پایان صحبت‌های خود بار دیگر تاکید کرد: راهکاری که در این زمینه اتخاذ می‌شود، باید اصولی باشد و شورای شهر و شهرداری از انجام اقدام شتابزده در این زمینه خودداری کنند.

دسترسی سریع
رویداد