رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

گفتگو با عباس زاده مشكینی؛ روزهای خوب در راه است؛ معیشت مردم اولویت ماست

مشکینی با اشاره به اولویت دانستن معیشت مردم درمجلس یازدهم، از جلسه هفته آتی با خودروسازان خبرداد و ابرازامیدواری کرد آثارعملکرد جهادی نمایندگان طی روزهای پیش رو نمایان شود.

1399/03/12
|
14:15
|

محمود عباس زاده مشکینی در رابطه با اهم محورهای بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم به "رویداد" گفت: این بیانیه با در نظر گیری تاکیدات رهبری حاوی محورهایی اعم از معیشت، اقتصاد مقاومتی، تصویب بودجه عالمانه منطبق بر نیازهای کشور و تحقق عدالت و نظارت و مقابله با فساد بود.

وی با بیان اینکه نمایندگان نظارت اجرایی قوی در اختیار دارند، اظهار کرد: بیشترین تاکید ما توجه به عدالت و معیشت مردم بود که در پیام رهبری نیز موکدا اعلام شده بود.

به عقیده مشکینی بسیاری قوانین دست و پا گیر است و لذا مجلس باید در حوزه تقنین جدی تر عمل کند تا قوانین متناقض پالایش شود.

وی افزود: در سال اول در حوزه نظارتی مجلس دست به تقویت قوانین می زنیم و اگر نظارت و قوانین مغایر توسعه است، باید حذف شود.

مشکینی خاطرنشان کرد: زمان شعار زدگی گذشته و مطالبات مردم واقع بینانه شده است. مجلس ضمن درک شرایط کشور، می داند فرصت آزمون و خطا را ندارد. نمایندگان اغلب انقلابی، مردمی، ولایی و جوان و تحصیل کرده هستند و انگیزه لازم را دارا می باشند.

وی یادآور شد: امروز از شعار رد شده و به شعور رسیده ایم؛ کشور ظرفیت سیاسی کاری و شعار زدگی ندارد و امید است با هزینه کمتر و تلاش بیشتر بر مشکلات مردم فائق آییم.

مشکینی ادامه داد: مجلس یازدهم درپی ایجاد دولتی چابک است تا در مسیر تحقق مطالبات جدی و اولویت دار مردم قرار گیرد و در این راستا مهم ترین ابزارِ بودجه ای مجلس، دیوان محاسبات است اما مجلس قبل بدلیل انطباق بودجه با انتخابات، قادر به تدوین بودجه ای عملیاتی نشده است.

وی افزود: همچنین نمایندگان مجلس ابزار سوال، تحقیق و تفحص، اصل 90 و.. را در دست دارند که عملا تحقق اهداف نظارتی مجلس را عملیاتی می کند.

مشکینی با بیان اینکه مدیریت جهادی در صورت کمبود بودجه باید خلاقانه عمل کرده و بر منابع انسانی تاکید کند، افزود: مدیریت جهادی باید دست به خلق بزند و بنده اولویت جهادی را مشاهده می کنم.

وی خاطرنشان کرد: مجلس از امروز کار خود را آغاز کرد و بخشی از نمایندگان مجلس هفته آتی جلسه خوبی در رابطه با خودروسازان خواهند داشت. مجلس خدمت جهادی خود را تلاش برای حل مشکل معیشتی از روز گذشته شروع کرده و امیدواریم آثار آن از روزهای آتی مشخص شود.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
رویداد