رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

سخنگوی سازمان حمایت: حافظ حقوق مردم در "قرعه کشی خودرو" هستیم

سخنگوی سازمان حمایت ازمصرف کنندگان بااشاره به ثبت نام 45هزار دستگاه در "ایران خودرو" در آینده نزدیک ازحمایت همه جانبه ازحقوق مردم در قرعه کشیها سخن گفت.

1399/03/17
|
12:50
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ مجید ارغنده پور در مصاحبه با بخش "با سخنگویان " در مجله خبری تحلیلی "رویداد"، از استقبال سازمان حمایت از پویش "گران نخرید" خبر داد و به تشریح اقدامات این نهاد در راستای مقابله با گران فروشی پرداخت.

این مقام مسئول در سازمان حمایت اظهار کرد: یکی از بزرگ ترین تخلفات اقتصادی، عدم درج قیمت کالا و خدمات است و واحدهای صنفی و مردم متوجه قیمت حقیقی این کالاها نمی شوند.
در سال های اخیر تلاش کردیم با اجرای قوانین، درج قیمت روی کالاهای مختلف اتفاق افتد و مردم شاهد آن باشند و امروز این اتفاق در مورد کالاهای بسته بندی پیاده سازی شده است.
به گفته ارغنده پور مردم با دیدن قیمت باید متوجه شرایط کالا شوند و واحد صنفی باید به درج قیمتی مبادرت کنند.

*مردم تخلف را گزارش دهند
سرپرست روابط عمومی سازمان حمایت گفت: در پویش "گران نخرید" به مردم اعلام شده از مغازه هایی خرید کنند که این حق را برای مشتری در نظر می گیرند و اگر واحدی قیمت ها را اعلام نکند، متخلف و تلفن 124 آماده دریافت شکایات مردم است.
ارغنده پور با اعلام اینکه درج قیمت روی کالا از تخلفاتی نظیر گران فروشی، تقلب و کلاه گذاشتن سر مردم جلوگیری می کند، افزود: اگر مردم بدون دانستن قیمت اقدام به خرید کنند، منافع خودشان دچار ضرر می شود.

*قرعه کشی تا پایان 99 ادامه دارد
ارغنده پور در پاسخ به سوال یکی از شنوندگان برنامه که در خصوص چگونگی حفظ حقوق مصرف کنندگان در قرعه کشی ثبت نام خودرو پرسید، اظهار کرد: نهادهای نظارتی باید این فرایندها را چک و بعد از تایید، اسامی اعلام شود. برای ثبت نام خودرو واسطه ها را حذف کردیم و اقدام مستقیم مردم، موجب شناسایی مصرف کنندگان واقعی می شود.
این کار تا پایان سال و در مراحل مختلف اتفاق می افتد و عرضه خودرو با سه شیوه و بصورت ثبت نامی ادامه خواهد یافت.
ارغنده پور همچنین از ثبت نام 45هزار خودروی دیگر از محصولات "ایران خودرو" در روزهای آتی به همین شیوه خبر داد و افزود: تصور می کنم در مراحل بعدی واسطه های بیشتری حذف شده و مصرف کننده به حقوق خود برسد.

*با انحصار مقابله می کنیم
سرپرست روابط عمومی سازمان حمایت در خصوص مقابله با پویشی که پیشتر در راستای مقابله با گرانی خودرو به راه افتاده بود، یادآور شد: سازمان حمایت حامی حقوق مصرف کنندگان است و در مقاطع مختلف، از فعالیت هایی که حقوق مصرف کننده را مطالبه کند، حمایت کرده ایم.
ارغنده پور از جمله حقوق 8گانه مردم را ناظر بر حقوق ضد انحصاری خواند و افزود: همه فعالیت هایی که این حقوق را پیاده سازی کند، مورد حمایت سازمان حمایت قرار می گیرد.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
رویداد