رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

مهمانپرست در رادیو گفت وگو: مذاکره، بازی جدید کاخ سفید در آستانه انتخابات2020

سخنگوی پیشین وزارت خارجه، اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر آمادگی آمریکا برای مذاکره با ایران را بازی سیاسی کاخ سفید در آستانه انتخابات2020 دانست.

1399/03/17
|
14:05
|

رامین مهمانپرست ، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، در مورد ارسال برخی سیگنال ها از سوی دولت آمریکا جهت مذاکره با ایران و این که آیا اتفاق جدیدی افتاده که دولت واشنگتن اقدام به ارسال این سیگنال ها کرده است، گفت: باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده که اکنون آنها دنبال مذاکره با ایران هستند .

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها طی این سال ها اقدام به افزایش فشار حداکثری علیه ایران کرده‌اند و از توافق برجام که یک توافق بین المللی است ، خارج شده اند، خاطرنشان کرد : آنها با فشارهای مختلف تلاش کرده‌اند منابع مالی ایران را در نقاط مختلف دنیا مسدود کنند و اگر اکنون علاقه‌مند به مذاکره با تهران هستند باید با تغییر رفتار و سیاست های خود، اعتماد مردم ایران و مقامات کشورمان را جلب کنند.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه با بیان اینکه اقدامات دولت آمریکا نشان می‌دهد که دشمنی آنها با ملت ایران همچنان ادامه دارد و نشانه ای از تحول در سیاست های دولت ترامپ نسبت به تهران وجود ندارد، افزود : برخی از تحلیلگران معتقدند که ترامپ به خاطر وقوع اعتراضات اخیر در این کشور و موضوع کرونا و تبعات حاصل از آن در وضعیت متزلزل قرار گرفته و در همین چارچوب برای انحراف افکار عمومی و تغییر نتیجه انتخابات یک بازی سیاسی را آغاز کرده است و شاید بتوان گفت این تحلیل نسبت به دیگر تحلیل های بیشتر معطوف به واقعیت است.

وی با تاکید بر اینکه بر روی اظهارات ترامپ در ارتباط با مذاکره با ایران نمی توان چندان حساب باز کرد، گفت: خیلی بعید می‌دانم که ارسال این سیگنال ها و بیان این نوع اظهار نظرها بیانگر سیاست جدیدی از سوی دولت آمریکادر مورد ایران باشد.

مهمانپرست با تاکید بر اینکه ما باید بیشتر بر روی مسائل داخلی و انجام اصلاحات در ساختارهای اقتصادی کشور متمرکز شویم تا نقاط ضعف موجود در کشور برطرف شود، افزود : از موضع قدرت می توان با هر کشوری مذاکره و از منافع ملی کشور دفاع کرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
رویداد