رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

رهبری که اسلام گرایی را در فلسطین احیا کرد

کارشناس غرب آسیا بااشاره به درگذشت دبیر کل سابق جنبش جهاداسلامی گفت: «رمضان عبدالله» یکی از رهبران بزرگ جریان مقاومت فلسطین بود که اسلام گرایی را احیاکرد.

1399/03/19
|
13:50

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ فرزان شهیدی ، در مصاحبه برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، که بصورت زنده از آنتن این شبکه پخش می شد گفت : رمضان عبدالله حدود 23 سال مسئولیت دبیرکلی جنبش جهاد اسلامی را برعهده داشت و تفکر اسلام گرایی را در عرصه مبارزات مردم فلسطین گسترش داد، چرا پیش از این تفکر غالب در حوزه ، تفکر ناسیونالیستی بود.

وی با بیان اینکه ایشان متاثر از تفکرات انقلاب اسلامی همراه با شهید« فتحی شقاقی» وارد عرصه مبارزه با رژیم صهیونیستی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین شدند و در کنار گروه‌های دیگری همچون «حماس» موضوع مقاومت در این منطقه را پیش بردند افزود:ایشان حدود دو سال بود که به خاطر بیماری از دبیر کلی سازمان جهاد اسلامی کناره‌گیری کرده بودند و آقای« زیاد نخاله » که دارای تفکرات نزدیک به آقای رمضان عبدالله است ,مسئولیت دبیر کلی جنبش جهاد اسلامی را بر عهده گرفته اند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا ،تصریح کرد : آقای عبدالله دارای تفکر قوی سازمانی بود و در حدود 23 سالگی که دبیرکلی جنبش جهاد اسلامی را برعهده داشتند این جنبش را از لحاظ ساختاری و سازمانی ارتقا دادند .

شهیدی تاکید کرد : انشالله این جنبش بعد از فوت آقای رمضان عبدالله نیز همچون گذشته در راستای مبارزه با رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین در عرصه مقاومت حضور جدی و موثری خواهد داشت.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
رویداد