رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

تریبون "باسخنگویان" اینبار در آموزش وپرورش؛ زینی وند: مدارس غیردولتی در آموزش آنلاین خوش درخشیدند

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی از توفیق مدارس غیردولتی در امر آموزش آنلاین در دوران شیوع ویروس خبر داد.

1399/04/10
|
13:23

مجتبی زینی وند در ارتباط زنده تلفنی با بخش "باسخنگویان" ضمن اشاره به چارت سازمانی معاونت متبوع‌اش به برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو اظهار داشت: شوراها در استان به ریاست استاندار و در شهرستان به ریاست فرمانداران و بخشداران تشکیل شده و 17 دستگاه و نهاد حقوقی و حقیقی عضو آن هستند.

وی با بیان اینکه این شورا پیرامون مسائل استانی بحث و تبادل نظر کرده و امکانات منطقه‌ای را برای نظام تعلیم و تربیت بررسی می‌کند، گفت: ادارات آموزش و پرورش مناطق آزاد و تجاری از توانمندی این نقاط استفاده کرده که ساماندهی آن زیر نظر اداره مدارس غیر دولتی است.

زینی وند به 16 استان مرزی و اقتضائات آن و مشکلات اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی برای رفع این مشکلات با آموزش و پرورش مناطق مرزی است.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش مدارس هیئت امنایی را دیگر زیر مجموعه این سازمان خواند و مدارس آموزش از راه دور را نیز شکلی دیگر از زیر مجموعه این معاونت معرفی کرد.

زینی وند سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی را از نظر وسعت و شرح وظایف موفق توصیف کرد و گفت: کلیه تفاهم نامه‌های وزارتخانه با سایر دستگاه‌ها و استفاده از توان خیرین در حوزه سازمان مدارس غیر دولتی قرار می‌گیرد.

وی همچنین در رابطه با نحوه جلب مشارکت‌های مردمی گفت: اداره کل شوراهای آموزش و پرورش مسئولیت این امر را عهده دار است.

زینی وند با اعلام اینکه سال گذشته بیش از 1400میلیارد تومان از محل درآمدی شوراها جذب شده است، استفاده از سمن‌ها و جوامع خیرین برای کمک به نظام تعلیم وتربیت را از دیگر برنامه‌های جذب مالی توسط شوراها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی شهریه را بر اساس الگوی مصوب دریافت می‌کنند، گفت: سال گذشته 15درصد این شهریه که برای کیفیت بخشی تخصیص می‌یافت تا 3. 5درصد به ایجاد بسترهای سخت و نرم افزاری آموزش مجازی در مدارس غیر دولتی تخصیص یافت و اعلام شد اگر مدارس از این درآمد استفاده می‌کنند، حتما باید دست به ایجاد بسترها بزنند.

زینی وند در این رابطه گفت: بسیاری از مدارس بصورت قوی وارد این حوزه شده و در زمان آلودگی هوا در این رابطه ممارست و تمرین کردند که به محض تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس در استفاده از آموزش الکترونیکی خاصه بصورت آنلاین بسیار قوی عمل کردند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد: در طول اسفند ماه حدود 32هزار تماس با مدارس برقرار شد که نحوه آموزش، تعامل با اولیا، نوع استفاده دانش آموزان بصورت آنلاین و بسترهای امن آموزشی در مدارس غیر دولتی را کنترل کردند.

دسترسی سریع
رویداد