رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

صبح امروز؛ رونمایی از سردیس شهیدسلیمانی در تالاروحدت

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، از رونمایی از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تالار وحدت با حضور خانواده آن شهید و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

1399/04/15
|
14:13

همایون امیرزاده، در مصاحبه با برنامه" رویداد "رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه در روز یکشنبه شاهد رونمایی از سه اتفاق خوب در خصوص پاسداشت یاد حاج قاسم سلیمانی بودیم، تصریح کرد: امروز صبح از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور خانواده ایشان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی دیگر شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشور رونمایی شد.

وی همچنین گفت: در استان خوزستان نیز از پوستر جشنواره فرهنگی و هنری «ذوالفقار» به منظور پاسداشت یاد شهید حاج قاسم سلیمانی و در کرمان از پوستر تئاتر مقاومت به عنوان «سردار آسمانی» رونمایی شد.

این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد وضعیت کنونی سینما‌ها و سالن‌های تئاتر کشور نیز با تاکید بر اینکه ما تابع دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا هستیم، تصریح کرد : در 12 استانی که وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا اعلام شده است سالن‌های سینما و نمایش تابع پروتکل‌هایی که در این زمینه ابلاغ شده است.

امیرزاده با تاکید بر اینکه خط قرمز ما حفظ سلامت جامعه و رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است در بخشی دیگر از اظهارات خود در این برنامه رادیویی به ارائه توضیحاتی در مورد تلاش‌های این وزارتخانه جهت جبران خسارت‌های وارد شده به هنرمندان در پی شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: در همین چارچوب مجموع خسارات‌های وارد شده به این بخش به ستاد تخصصی کرونا اعلام شده است و هر گونه تصمیمی که آنها برای جبران خسارت اتخاذ کنند، حوزه فرهنگ را نیز شامل می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه دولت بیمه 35 هزار هنرمند را طی سه ماه پرداخت کرده است، تصریح کرد: ارائه تسهیلات کم بهره و توزیع بسته‌های فرهنگی و هنری از دیگر اقداماتی بوده که از سوی وزارت ارشاد در این مدت برای کمک به هنرمندان صورت گرفته است.

دسترسی سریع
رویداد