رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

ایران هراسی؛ بازی نخ‌نما شده امریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترامپ درپی تشدید ایران‌هراسی و حزب او بدنبال آنست که جمهوری‌اسلامی را بزرگ‌ترین تهدید جامعه امریکا معرفی کند.

1399/05/06
|
13:45

محمود عباس‌زاده در خصوص نگرانی امریکا از عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو گفت: امریکا نگران حسن ارتباط ایران با همسایگان در منطقه است و بطور طبیعی هم پیش بینی می شد امریکا قصد برهم زدن بازی را داشته باشد.

وی دخالت امریکایی ها را موجب برهم خوردن امنیت منطقه دانست و افزود: امریکا دست پیش را گرفته تا پس نیفتد ولی افکار عمومی این بازی های امریکا را قبول نخواهند کرد.

عباس زاده با اشاره به اینکه امریکا هیچگاه غرب آسیا را منطقه ای امن نمی خواهد، گفت: امنیت منطقه منجر به ثبات انرژی است درحالیکه این مسئله به نفع امریکایی ها نیست و با توجه به اینکه امپراطوری رسانه در دست این هاست، با ابزار پروپاگاندا سعی دارند کارهای خود را توجیح کرده و نعل وارونه بزنند.

وی خاطرنشان کرد: همه اعضای شورای امنیت بویژه کشورهایی که حق وتو دارند، با امریکا همراهی نکرده و پیش بینی بنده اینست که امریکا بازنده این بازی خواهد بود.

عباس زاده همچنین به ناکارآمدی سیستم نظام سلامت امریکا و شورش شهروندان سیاه پوست اشاره کرد و گفت: مانیفست امریکا زیر سوال رفته است و تلاش دارد این مسائل را توجیه و فرافکنی کند و از طریق ایران هراسی که شگرد دیرین امریکاست، ناکارآمدی مدیریت داخلی خود را توجیه کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه چنین روندی در انتخابات دور آتی امریکا تاثیر گذار است، افزود: رفتار نشان دار ترامپ در این راستا، تشدید ایران هراسی است و حزب او درپی آنست که جمهوری اسلامی را بزرگ ترین تهدید خود درون جامعه امریکا مطرح کند.

عباس زاده افزود: استراتژی جمهوری اسلامی مشخص است؛ ما حسن ارتباط را با دنیا بویژه کشورهای مسلمان و همسایگان و نیز با شرق افریقا در دستور کار داریم و با توجه به مناسبات فرهنگی و تاریخی با کشورهای منطقه، رابطه خوب مردمی با این کشورها داریم که در حال تقویت روز افزون است.

وی در زمینه ارتباط با چین و روسیه گفت: ارتباط استراتژیک چین، روسیه و ایران با توجه به مزیت های ویژه هر سه کشور، تلاش برای تقویت پیمان سه جانبه و پایانی بر یک جانبه گرایی امریکا و غربی ها در دنیا و خاصه در منطقه است.

عباس زاده این پیمان را بر اساس منافع ملی جمهوری اسلامی، روسیه و چین توصیف کرد و گفت: این یکی از پدیده های مبارک در حوزه سیاست خارجی و دنیای شرق است.

دسترسی سریع
رویداد