رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

هشدار سازمان‌حمایت به گرانفروشان: "کدعاملیت" درصورت بروز هرگونه تخلف سیمانی باطل می‌شود

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای وخدماتی سازمان‌حمایت بابیان اینکه بازرسان سازمان صمت استانها مکلف هستند نسبت به اعمال نظارت جدی برعملکرد عاملین توزیع سیمان اقدام کنند، نسبت به قطع کدعاملیت متخلفان هشدارداد.

1399/05/11
|
14:00

وحید منایی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" در ظهرگاهی برنامه "رویداد" در رابطه با نوسانات قیمتی اخیر در حوزه سیمان گفت: در تعیین قیمت مقرر شد اولا نسبت به تامین و عرضه به هنگام انواع محصول سیمان توسط کلیه واحدهای تولیدی و توزیعی اقدام شود و در ثانی با همکاری مستمر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، اطلاعات میزان تولید و توزیع شرکت ها بدست سازمان حمایت برسد و همکاری لازم برای نظارت موثر و مستمر صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای رعایت قیمت فروش نیز، باید کارخانه، عمده و خرده فروش نسبت به سقف نرخ قیمت تعیین شده برای مصرف کننده [رعایت های لازم را در نظر گیرند] که برای هر پاکت 50 کیلویی سیمان خاکستری، 17هزار و 500 تومان و برای هر تن سیمان فله 290 هزار تومان باید در نظر گرفته شود.

منایی اضافه کرد: بازرسان سازمان صمت استان ها مکلف هستند نسبت به اعمال نظارت جدی بر عملکرد عاملین توزیع سیمان اقدام کنند که اگر به مورد تخلف نظیر امتناع را عرضه یا گران فروشی برخورد کنند، باید برای متخلفین علاوه بر تشکیل پرونده تعزیری، نسبت به قطع تحویل سیمان [یعنی قطع کد عاملیت] مجازات لازم را در نظر گیرند.

این مقام مسئول در سازمان حمایت ادامه داد: انجمن صنفی کارفرمایان با هماهنگی تولید کننده ها در صورت مشاهده تخلف، راسا قادر به ابطال کد عاملیت است.

منایی شناسایی و امکان رهگیری موجودی سیمان را از دیگر الزامات مهم برشمرد و افزود: سیمان مشمول اعمال موجودی است و باید در سامانه جامع انبارها ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: بنگاه ها باید فرایند تولید، توزیع و انبار سیمان را از طریق سامانه مذکور ثبت کنند.

دسترسی سریع
رویداد