رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

شهریه مدارس غیر انتفاعی عودت داده می شود

مدیرکل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت از بازگشت شهریه مدارس غیر انتفاعی به اولیا در ماه هایی که مدارس دایر نبوده است، خبر داد.

1399/06/01
|
15:34
|

اکبر تقوی شهبازی در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» برنامه رویداد رادیو گفت‌وگو با اشاره به عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس خاصه مدارس غیرانتفاعی که شهریه‌هایی برای آن پرداخت شده بود، گفت: مسئله بازگرداندن بخشی از شهریه به اولیا مطرح است.

وی ادامه داد: بر اساس پیگیری‌های سازمان حمایت، همکاری خوبی بین اداره کل آموزش و پرورش با سازمان حمایت شکل گرفت و تمامی مدارس به مرور همکاری کرده و بخش زیادی از شهریه‌های پرداختی بازگردانده شد.

شهبازی با بیان اینکه تمامی مدارس غیر انتفاعی که شهریه گرفته بودند، از اسفند تا پایان سال تحصیلی تعطیل بوده و آموزش غیر حضوری داشتند، افزود: این مدارس سرویس و تغذیه و فوق برنامه نداشتند و به نسبت هر مدرسه در هر منطقه، شهریه بازگشت داده شده است.

وی افزود: ما مرتب رصد کرده و اعداد و ارقام را می‌گیریم و بنده اعلام می‌کنم همه اولیا که در مدارس غیر انتفاعی ثبت نام کردند، بابت سه الی چهار ماه که فرزندانشان در مدارس حضور نیافتند، می‌توانند پیگیر عودت شهریه باشند.

شهبازی خاطرنشان کرد: برای 17 هزار و 800 مدرسه غیر انتفاعی شهریه‌ها در قالب الگوی طراح شده توسط وزارت آموزش و پرورش اصلاح و شهریه‌های جدید تصویب شد و طی روزهای آتی، کل شهریه‌های مصوب تمامی مدارس به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

دسترسی سریع
رویداد