رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

روایت یک مسئول قضایی از دو پرونده جنجالی اخیر

معاون قضایی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو ، تاکید کرد: دشمن از اقتدار قوه قضاییه می‌ترسد .

1399/06/23
|
14:12
|

حجت الاسلام محمد امین وحدانی‌نیا، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، در ارتباط با برخی از جوسازی‌ها در روزهای اخیر در ارتباط با قوه قضاییه گفت: تضعیف قوه قضاییه به عنوان رکن اصلی نظام، هدف اصلی دشمن است و دشمن از اقتدار قوه قضاییه می‌ترسد.

وی با بیان اینکه خیلی از هجمه‌ها به قوه قضاییه به خاطر برخورد‌هایی است که این قوه با مفسدین، قاتلین و آشوبگران انجام می‌دهد، در مورد برخی از اظهارنظرهای مطرح شده در ارتباط با اجرای حکم اعدام یک متهم به قتل «نوید افکاری» نیز گفت: مجازات قتل، قصاص است و این موضوع در قانون مشخص است، ولی دشمنان به دنبال قهرمان‌سازی و پروژه‌سازی هستند.

وحدانی‌نیا در مورد برخی از اظهار نظرها در ارتباط با مقایسه حکم حبس برای طبری یکی از مقامات سابق قوه قضاییه به اتهام فساد و حکم قصاص برای یک متهم به قتل «نوید افکاری» در شبکه‌های اجتماعی، خاطر نشان کرد: شهروندان عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که فضای رسانه‌ای و مجازی متاسفانه یکی از زمینه‌های آلودگی فرهنگی است و مردم نباید هر آنچه را که در این فضا منتشر می‌شود را بپذیرند و باید با مجهز کردن خود به سواد رسانه‌ای تحت تاثیر هر گونه خبری قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه دو پرونده مورد اشاره با عناوین اتهامی متفاوت با یکدیگر فرق دارند، افزود: یکی از این پرونده‌ها، پرونده قتل بود که حکم آن قصاص است و در پرونده دیگر، دلالی و سوء استفاده از موقعیت صورت گرفته است.

این مقام مسئول در قوه قضاییه با تاکید بر اینکه برای قوه قضاییه باعث افتخار است که با فسادهای احتمالی در خود قوه نیز به صورت جدی برخورد می‌کند، گفت: جرم یکی از این افراد در این دو پرونده، جرم علیه اموال است و با حکم جرم علیه اشخاص متفاوت است.

وحدانی نیا با بیان اینکه امروز جنگ افکار و روایت هاست و در همین چارچوب بسیار مهم است که مردم با سواد رسانه‌ای بصیرت لازم را در برخورد با این مسائل داشته باشند در پاسخ به این سوال که آیا اعتراضات سال گذشته در پرونده متهم محکوم به قتل موثر بوده است، تصریح کرد: موارد اتهامی در این پرونده مشخص است و بحث قصاص مربوط به قتلی بوده که وی انجام داده است.

دسترسی سریع
رویداد