رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

حسن هانی زاده : آمریکایی‌ها به شدت نگران نابودی داعش در سوریه هستند

یک کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به عملیات بزرگ و مشترک نیروهای حشدالشعبی عراق و نیروهای مسلح سوریه و هم پیمانان این کشور در صحرای تدمر گفت: براساس این عملیات تعداد زیادی از نیروهای داعش در محاصره نیروهای عراق و سوری قرار گرفته‌اند.

1396/03/23
|
15:00

حسن هانی‌زاده، درمصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه این عملیات حاصل همکاری‌ها و هماهنگی‌های نیروهای حشدالشعبی و سوری بود، تصریح کرد: در پی این عملیات هزاران کیلومتر از صحرای تدمر آزاد شده است.

وی با اشاره به سیاست آمریکا در ارتباط با تحولات سوریه و دولت بشاراسد افزود: در عرصه بین المللی ، آمریکایی‌ها به شدت نگران نابودی داعش در سوریه هستند و تلاش دارند که داعش را به سمت منطقه دیگری کوچ دهند.

وی با بیان اینکه تلاش آمریکایی‌ها در حمایت از داعش و انتقال آنها به نقاط دیگر نشان از ناامیدی آنها از سرنگونی دولت بشاراسد است، افزود: آنها در واقع به دنبال این هستند که بحران را به منطقه دیگری منتقل کنند.

هانی‌زاده با بیان اینکه از مجموعه تحولات بین المللی این طور به نظر می رسد که بسیاری از قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از سرنگونی بشاراسد ناامید شده‌اند، به صحبت های اخیر لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اشاره کرد و افزود: این صحبت‌ها نشان می دهد که آنها از ماندن بشاراسد در سوریه به شدت نگران هستند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در مورد نوع نگاه اروپایی‌ها به تحولات سوریه نیز توضیح داد: به نظر می‌رسد که نوع نگاه آنها نیز به بحران سوریه تغییر کرده و آنها نگران این هستند که اگر داعش در سوریه شکست بخورد به سمت کشورهای آنها حرکت کند و باعث ایجاد ناامنی در این منطقه شود و در همین چارچوب تحولات خاورمیانه از جمله سوریه را به شدت رصد می‌کنند.

دسترسی سریع
رویداد