رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین: امنیت امروز ما مرهون ظرفیت مردمی بسیج است

حبیب زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: بخش اعظم امنیت اجتماعی کشور را برآمده از ظرفیت های مردمی در پایگاه های مقاومت بسیج عنوان کرد.

1399/09/01
|
14:20
|

قاسم حبیب زاده در ارتباط زنده تلفنی با برنامه «رویداد» ضمن گرامیداشت «هفته بسیج» به رادیو گفت‌وگو، گفت: بسیج برآمده از متن مردم و آحاد جامعه بود و ظرفیتی بالقوه در جامعه می باشد که بصورت بالفعل بدل شده است.

وی تصریح کرد: متن جامعه ظرفیت های بی شمار و متعددی دارد و رجوع به مردم برای حل مشکلات پیش آمده، کلید برون رفت از وضعیت های خاص است.

حبیب زاده ادامه داد: با چنین تعریفی از بسیج، ظرفیت این نیروی بالقوه را برگرفته از مردم می دانیم و هر کاری را دنبال می کند، بر پایه ظرفیت مردم پیش می برد و همواره موفق است.

وی با بیان اینکه بسیج همواره کم هزینه ترین و بهترین روش های حل مشکلات را برای نظام حاکم پیشنهاد می دهد، افزود: بسیج زمانی در محلات خلاصه می شد و اقشار مختلف در بسیج محله جمع شده و آن محلات را از تخصص های خود بهره مند می ساختند.

حبیب زاده تشکیل بسیج اقشار را موجب تخصصی شدن بسیج در ابعادِ دانشجویی، پزشکی، مهندسی، کارگران و... دانست و گفت: اقشار تخصصی بسیج از پایگاه ها فاصله گرفته و خدمات خود را بصورت تخصصی و در محیط های جغرافیایی مختلف ارائه کردند.

وی با اعلام اینکه چنین روشی موجب تعطیل شدن پایگاه بسیج نشده است، افزود: کارکرد پایگاه های بسیج پابرجاست و با نگاهی به مسئله ای نظیر کمک های مومنانه، نقش بی بدیل پایگاه ها را شاهد هستیم.

حبیب زاده همچنین اردوهای جهادی و محرومیت زدایی را خاستگاه دیگر پایگاه مقاومت بسیج دانست و ادامه داد: این پایگاه ها از فعالیت های دهه نخست تشکیل خود فاصله گرفته اند ولی درون مایه آن ها همچنان بر امنیت اجتماعی استوار است.

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: هر چه بیشتر کار کنیم، هنوز تا رسیدن به قله راه زیادی پیش رو داریم و نباید به وضع موجود بسنده کنیم.

حبیب زاده گفت: باید دید نیاز اصلی مناطق مختلف جغرافیایی چیست تا همان موارد را بعنوان اولویت های پایگاه های مقاومت بسیج در نظر گیریم.

وی افزود: به تعبیر رهبری جریان تحریف با تحریم مکمل شده و جنگی تبلیغاتی را دامن زده است و بخشی از کار بسیج، انجام اقدامات نرم علیه این فضاست.

حبیب زاده نشست های روشنگرانه در فضای مجازی را یک بعد مقابله با گروهک ها و صیانت از نظام دانست و بعد دیگر را نیز بصورت فیزیکی تعریف کرد و گفت: بسیج از ابتدای انقلاب در کنار نیروهای امنیتی بوده است و هر آنچه در توان و ظرفیت داشته، پای کار آورده است.

دسترسی سریع
رویداد