رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

دست دوستی گردان اماراتی با انصارالله / شکستی دیگر برای امریکا

کارشناس حوزه غرب آسیا پیوستن گروهی از ائتلاف ضدیمن به انصارالله را نشان دهنده شکست امریکا در اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در این منطقه دانست.

1399/10/22
|
15:08
|

اصغر زارعی در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو از ناکامی‌های گسترده جبهه عبری عربی غربی در جنگ یمن سخن گفت و افزود: بروز و اختلاف میان نیروهای ائتلاف روز بروز بیشتر شده است.

وی با اشاره اختلاف میان نیروهای اماراتی و سعودی و نیز جدا شدن مزدورانی از جمله نیروهای سومالی و سودان از ائتلاف علیه یمن ادامه داد: پیوستن یک‌گردان از امارات به انصارالله نشان می‌دهد که این اختلافات روز بروز گسترده تر می‌شود.

زارعی همچنین از درگیری نیروهای امارات با سعودی‌ها در مناطقی از یمن سخن گفت و افزود: دولت مستعفی با وجود همه حمایت‌ها اما نتوانست اهداف مورد نظر را دنبال کند.

وی گفت: از دیگر سو اماراتی‌ها سعی کردند با همکاری بخشی از نیروهای یمنی از جمله طرفداران عبداله صالح بخشی از این کشور را تحت تسلط خود درآورد و جریانی مستقل را در آنجا حاکم کند.

زارعی معتقداست انصاراله نه تنها تن به سازش و تسلیم نداده بلکه با بمباران نقاطی از عربستان و نیز دربای سرخ و باب المندب توانایی‌های خود را در دستیابی به تسلیحات پیشرفته و مدرن به رخ کشیده است.

وی انتقال بخشی از پدافند رژیم صهیونیستی به سمت صحرای عربستان را نشان دهنده هراس از حمله انصاراله دانست و تصریح کرد: انصاراله توانمندی و ظرفیت بسیار خوبی در اختیار دارد و بعد از گذشت 5 سال در عرصه عملیات روانی و نظامی و سیاسی دست برتر را داراست.

زارعی همچنین از ضعف و احتمال تغییرات شکننده بیشتر درائتلاف درپی شکست ترامپیسم در امریکا خبر داد.

دسترسی سریع
رویداد