رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

به گفته روابط عمومی وزارت نفت؛ نخستین خط صادرات نفت ایران از دریای عمان آغاز بکار خواهدکرد

مدیر روابط عمومی وزارت نفت پروژه گوی شناور در نزدیکی سواحل مکران را موجب صادرات نفت ایران در دریای عمان برای نخستین بار قلمداد کرد.

1399/11/29
|
15:30
|

کسری نوری در گفتگو با بخش "باسخنگویان" در برنامه زنده "رویداد" ضمن اعلام خبری از سوی این وزارتخانه گفت: همان طور که قول داده بودیم خط لوله استراتژیک نتقال نفت تا پایان امسال به بهره برداری برسد، باید گفت بخش عمده این پروژه در حال انجام است و لوله گزارش نخستین خط دریایی پایانه نفتی جاسک را داشتیم.

وی با بیان این مطلب افزود: نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک بارگیری شده است که بخش مهمی از عملیات تکمیل این خط لوله استراتژیک بوده است.

نوری ظرفیت میعانات گازی گوی شناور را معادل یک میلیون بشکه در روز تخمین زد که بزودی با نصب و راه اندازی این سازه دریایی در فاصله 6 کلومتری سواحل مکران انجام می‌گیرد و نفت کش‌ها در آن نقطه اقدام به بارگیری می‌نمایند.

مدیر روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینکه اجرای این پروژه موجب می‌شود تا ایران برای نخستین بار از دریای عمان اقدام به صادرات نفت نماید، گفت: از این طریق ظرفیت صادرات نفتی کشور افزایش چشم گیری پیدا می‌کند.

نوری اضافه کرد: در صورت رفع موانعف می‌توانیم با توان و قدرت بالا وارد بازار نفت شویم و سهم خود را از بازار بگیریم. [البته در صورت رفع تمام تحریم ها]

وی به رادیو گفت‌وگو، گفت: با تکمیل این خط استراتژیک "توان" تولید و عرضه کشور دو چندان می‌شود.

دسترسی سریع
رویداد