رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

حادثه کشتی اسرائیلی؛ خودزنی یا انتقام؟ !

کارشناس مسائل غرب آسیا در رابطه با ادعای اسرائیل در زدن کشتی رژیم صهیونیستی در آب‌های جنوب چند سناریو را مطرح کرد.

1399/12/09
|
14:54
|

رضا میرابیان، کارشناس مسائل غرب آسیا در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "رویداد" با بیان اینکه مردم منطقه دشمنان این رژیم اشغالگر هستند، اظهار کرد: هر کس و هر فردی ممکن است بدین کار دست زده باشد تا انتقام خود را از اسرائیل گرفته باشد.

وی گزینه دیگر را ناظر بر خودزنی اسرائیلی‌ها و ایجاد فضا علیه کشورهای منطقه دانست و گفت: حتی گفته می‌شود در تاریخ سرزمین فلسطین، برای اینکه یهودیان را از زمین‌های عربی به فلسطین مهاجرت دهند، اقدام به کشتن خود یهودیان کردند.

میرابیان ایجاد فضا نا امنی را از دلایل رژیم صهیونیستی برای این کار عنوان کرد و افزود: اسرائیل می‌خواهند انگشت نا امنی به سمت جمهوری اسلامی نشانه رود و تهمت‌ها بدین سو آید و بعید نیست که این اقدام نوعی خودزنی باشد.

این تحلیلگر حوزه غرب آسیا با اعلام اینکه رژیم صهیونیستی، ماجراجوست و در عمر 80 ساله خود دست از این ماراجویی‌ها بر نداشته است، ادامه داد: آن‌ها در عراق و سوریه و لبنان و اروپا دست بدین کار زده‌اند اما بنظر می‌رسد درپی ایجاد فضای نا امنی برای جلوگیری از مباحث بزرگ‌تر هستند.

میرابیان در رابطه با گفتگوهای برجامی خاطرنشان ساخت که اسرائیلی‌ها بهشدت با این روند مخالف بوده و نسبت بدان تاکید کرده‌اند.

وی افزود: حتی بمباران روز گذشته سوریه مورد خوشنودی اسرائیل بوده و نتانیاهو اعلام کرد ایران بجز تهدید و تحریم زبان دیگر نمی‌داند؛ کسی که چنین تفکری دارد، طبیعتا دست به هر گونه نا امنی می‌زند تا انگشت اتهام را متوجه ایران سازد.

دسترسی سریع
رویداد