رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بایدن؛ مورد هجمه دموکرات و جمهوری‌خواه

یک کارشناس مسائل امریکا از نگرانی دو حزب سیاسی در ایالات متحده سخن گفت که ممکن است آینده این کشور را به سمت روی کار آمدنِ زودهنگام جمهوری خواهان سوق دهد.

1400/06/22
|
13:57
|

اکوان در مصاحبه با برنامه «رویداد» در خصوص فیلمی که از رفتار بایدن و همسرش در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: بایدن در این فیلم رو به روی آفتاب ایستاده است و چند بار از کادر دوربین خارج می شود و گویی حالتی از گیجی و منگی دارد و مشخص است یک جا نمی تواند بایستد.

وی افزود: برخی کاربران نوشته بودند که او به همسرش توهین کرده است؛ چنانچه در ابتدا نیز که در کادر ایستاده به صورت محترمانه ای نیست و دستان او در جیبش است و مشخص است که حوصله اش سر رفته است.

اکوان با اشاره به مشکلات سلامتِ بایدن گفت: در فیلمی دیگر هم دیدیم که او برای ورود به کاخ از میان چمن های مجموعه عبور می کند و گویی راه را از محفظان خود نمی آموزد. در ابتدا نیز پزشک کاخ سفید مصاحبه ای با روزنامه ها داشت و اعلام کرد با توجه به سن بالای آقای بایدن و سابقه سرطانِ مغزِ او گویی وضعیت مناسبی ندارد.

به گفته این تحلیلگر حوزه امریکا پزشک کاخ سفید ابتدا باید یکسری تست های روانی را از روسای جمهور بگیرد و آنها را تایید کند ولی ظاهرا بایدن این تست ها را نگذرانده و جواب آن به رسانه ها اعلام نشده است.

اکوان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، یادآور شد: از شش ماهی که بایدن بر سر کار است، اتفاقات بسیاری در عرصه سیاست خارجی و داخلی امریکا افتاده است و او نتوانسته جواب مناسبی به آن بدهد و لذا بسیاری افراد معتقدند باید دنبال جایگزین برای بایدن بود.

وی در خصوص گمانه زنی های روی کار آمدن کامِلا هریس به جای بایدن، گفت: او نیز کارکرد بدی از خود نشان داد؛ خاصه در حوزه سفر به شرق آسیا و حفاظت از مرزهای جنوبی امریکا و مقابله با مهاجران و لذا دموکرات ها نگران هستند که در صورت ناتوانیِ کامل بایدن، قادر به حساب باز کردن روی هریس هم نیستند.

اکوان اضافه کرد: جمهوری خواهان نیز مطرح می کنند که بایدن توانایی اداره کشور را ندارد و ماجرای چرت زدن او در زمان گفتگو با نفتالی بنت هم از یادها نرفته است.

این کارشناس مسائل امریکا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، ادامه داد: جمهوری خواهان این امید را دارند که اگر قرار باشد برای سال 2024 رقابتی شکل گیرد، نامزد آن ها به راحتی پیروزی را از آن خود کند.

دسترسی سریع
رویداد