رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

خانه‌ عنکبوت رو به زوال

یک تحلیلگر مسائل منطقه در رادیو گفت‌وگو، فرار زندانیان فلسطینی از چنگ اسرائیل را موجب خدشه‌ بیش از پیش به پرستیژ پوشالین رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

1400/06/23
|
14:03
|

حسین آجرلو در مصاحبه با برنامه زنده «رویداد» در خصوص عملیات استشهادی فلسطینیان و وضعیت ملتهب نوار غزه اظهار کرد: مسئله اسراء در نزد فلسطینیان همواره یکی از موارد مهم بوده که مورد توجه مجامع بین المللی نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن حقوق مردم فلسطین، مسئله اسرای فلسطینی را با خشونت پیگیری کرده و می کند، افزود: فرار چند اسیر فلسطینی از زندان فوق امنیتی اسرائیل، نوعی شکست اطلاعاتی و امنیتی بود و از دیگر سو پر رنگ شدن مسئله اسرا در فلسطین موجب توجه دوباره به این مهم شد.

به گزارش رادیو گفت‌وگو، آجرلو با بیان اینکه بسیاری پرونده های پیشین مجددا در دستور کار قرار گرفت گفت: مسئله اسرای فلسطینی برای رژیم صهیونیستی به یک مقوله حیثیتی تبدیل شده بود و لذا افزایش گشت ها در کرانه باختری و موشک پراکنی ها منجر شد تا فضای امنیتی در مناطق فلسطین نشین وارد مرحله ای جدید شود.

به گفته برخی ناظران، این رخدادها جرقه ای برای افزایش تنش ها و بازگشت آن به شدید ترین وضعیت خواهد بود.

به گفته این تحلیلگر حوزه سیاسی طرف اسرائیلی فشار را بر فلسطینیان افزایش داده است تا در مذاکرات، برگ برنده نوار غزه را در اختیار داشته باشد.

آجرلو این رویه را در نهایت موجبِ تشدید درگیری ها میان رژیم صهیونیستی و فلسطین عنوان کرد و افزود: با توجه به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سه روز اخیر، بعید نیست که در روزهای آتی شاهد درگیری در سطوح مختلف یا درگیری های فراگیر در این منطقه باشیم.

وی ادامه داد: فلسطینیان از این حملات گاه و بیگاه عصبانی هستند و از طرفی رژیم صهیونیستی با محاصره نوار غزه محدویتِ فلسطینی ها را فزونی داده است.

آجرلو به فرار زندانیان فلسطینی اشاره کرد و گفت: همواره آنچه که بازدارنده تحرکات است، پرستیژ یک نهاد نظامی امنیتی قلمداد می شود و به نظر می رسد با فرارِ زندانیان با وجودِ دوربین های یک زندان فوق امنیتی، پرستیژِ صهیونیست ها دچار خدشه شده است.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: به نظر می رسد در آینده جسارت بیشتری را از سوی فلسطینیان در مواجهه با صهیونیست ها شاهد باشیم و خانه عنکبوت این رژیم بیش از گذشته دچار خدشه شود.

دسترسی سریع
رویداد