رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

مداحان اهل‌بیت(ع) باید دین و دنیا را توأمان جستجو کنند

یک کارشناس به رادیو گفت‌وگو گفت: هدایت گر ما قرآن و اهل بیت(ع) هستند و مداحان باید این دو را با هم جستجو کنند.

1400/11/04
|
09:47
|

کاشانی پور در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو در خصوص سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان اظهار کرد: مجالسی که برای اهل بیت(ع) تشکیل می‌شود، نشانه شخصیت نقش آفرینان این مجلس است و مداحان یکی از ارکان این مجالس هستند.

وی با بیان اینکه باید با استفاده از مجالس ائمه اطهار(ع) فرصت سازی کرد و مداحان باید عواطف مردم را نسبت به اهل بیت(ع) ارتقا دهند، افزود: در این مجالس بایستی معارف اهل بیت(ع) نیز فزونی گیرد.

کاشانی پور اضافه کرد: اهل بیت(ع) همواره ما را به کمال هدایت کرده‌اند و لذا باید هر ذکر و یادی از آن‌ها، زیبایی و افکار و گفتار آنان را منتشر کرد تا جامعه به اوج کمال برسد.

وی با بیان اینکه جامعه باید بر مدار هدایت الهی قرار گیرد ولی همواره عده‌ای دین را از سیاست جدا می‌کردند، یادآوری کرد: اینکه دین و سیاست همسو باشد، در سیره ائمه(ع) و حرکت اباعبدالله الحسین(ع) و حکومت امیرالمومنین(ع) و پیامبر(ص) نیز دیده می‌شود.

کاشانی پور خاطرنشان کرد: سیاست الهی تدبیری برای ماست تا ما را بر مدار حاکمیت الله قرار دهد و رشد و کمال انسانی باید در این راستا تحقق یابد. عده‌ای همانطور که در "آمیختگی دین و سیاست" تشکیک می‌کردند، در حوزه مداحی نیز چنین کاری را صورت می‌دهند و اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند نباید مداحی سکولار داشته باشیم، نکته‌ای در برابر همان‌هایی است که قصد دارند دین را از گردونه مدیریتِ جامعه خارج کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی به رادیو گفت‌وگو گفت: هدایت گر ما قرآن و اهل بیت(ع) هستند و مداحان باید این دو را با هم جستجو کنند.


دسترسی سریع
رویداد