رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

در صحن علنی بررسی خواهد شد؛ پیوستن ایران به "موافقت‌نامه اروپایی حمل‌ونقل جاده‌ای محصولات خطرناک"

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از بررسی لایحه الحاق دولت ایران به موافقت‌نامه اروپایی حمل‌ونقل محصولات خطرناک از طریق جاده در صحن علنی خبر داد.

1400/11/19
|
08:33
|

عبدالجلال ایری در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" در برنامه "رویداد" با اشاره به ابتلای 60 نفر از نمایندگان به اُمیکرون، گفت: این هفته جلسه‌ای در کمیسیون‌ها نداشتیم.

وی با اشاره به موافقت‌نامه حمل‌ونقل هوایی میان ایران و صربستان اظهار کرد: این مسئله در صحن مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت و قرار است لایحه الحاق دولت ایران به موافقت‌نامه اروپایی حمل‌ونقل محصولات خطرناک از طریق جاده در صحن مطرح گردد.

ایری ادامه داد: لایحه موافقت‌نامه سرویس‌های دوجانبه هوایی میان ایران و عراق نیز در دستور کار است که اگر با نظر مساعد نماینده‌ها مواجه شود، از سوی دولت پیگیری شده و اجرا می‌گردد.
وی با اشاره به پیگیری طرح "جهش تولید مسکن" گفت: بازار مصالح ساختمانی را با دعوت از وزیر صمت بررسی خواهیم کرد.

این نماینده مجلس به رادیو گفت‌وگو گفت: یکی از موارد که از قبل مانده بود به مشارکت عمومی و خصوصی مرتبط می‌باشد که شامل سرمایه‌گذاری و پیمانکاری قرار است در جلسات آتی و در صورت بهبود شرایط کرونایی، مطرح شود.

ایری با بیان این که کمیسیون عمران جهت‌گیری‌هایی در راستای احداث یک میلیون واحد مسکونی در نظر دارد، خاطرنشان ساخت: قرار است در یکی دو روز آتی کارهای اساسی در ارتباط با این موضوعات و با نگاهی به بودجه به تصویب برسد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص طرح نهضت تولید مسکن اظهار کرد: ارتباط دولت و مجلس در این زمینه تنگاتنگ و دوسویه است.

ما در حال بررسی تأمین زمین هستیم که اگر موانعی وجود دارد، رفع شود. مجلس بر اساس قانون مصوب کرده است که دستگاه‌های اجرایی ظرف دو ماه باید زمین را در شهرهایی که با کمبود مواجه هستند، ارائه کند که در غیر این صورت زمین‌های درخواستی به وزارت راه و شهرسازی به‌اجبار واگذار خواهد شد.

ایری گفت: برای تأمین سرمایه نیز صندوق مسکن را تشکیل دادیم که تأمین منابع را در نظر خواهد گرفت.

این منابع در قالب بودجه 1400 برنامه‌ریزی‌شده است و در خصوص مصالح ساختمانی نیز تاکید داریم باید با قیمت در کارخانه تحویل سازندگانِ طرح جهش تولید مسکن شود.

وی ادامه داد: نیاز به مسکن بر اساس انباشت چندین‌ساله است که بر اساس برآوردهای اولیه 4 میلیون مسکن موردنیاز است و تأمین مسکن موردنیاز هم در درازمدت با نیازهای اقشار متوسط و پایین همخوانی نخواهد داشت.

دسترسی سریع
رویداد