ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

رئیس سابق فدراسیون ورزش های رزمی: دولت نگاهی پدرسالارانه به ورزش دارد

نوحی گفت: از قبل از انقلاب تا کنون دولت نگاهی پدر سالارانه به ورزش داشته است که این نگاه باید از بین برود.

1396/05/30
|
10:30
|

محمد نوحی استاد دانشگاه و رئیس سابق فدراسیون ورزش های رزمی در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره نبود برنامه در وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: برنامه موضوعی مهم در هر وزارت خانه است. وزارت ورزش و جوانان هنوز برنامه ای استراتژیک و چشم انداز مشخصی ندارد. برنامه ها در سه بخش کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت تقسیم می شوند. وزیری موفق است که از برنامه ها و اهداف همه افراد سازمانش آگاه باشد. به علاوه این که لازم است همه مردم از برنامه وزارت آگاهی داشته باشند.

او ادامه داد: ورزش ایران کاملا دولتی است. باید ورزش را به سمت خصوصی سازی ببریم. اولین مطالبه ما از وزیر آینده آغاز فرایند خصوصی سازی در ورزش است. بحث دیگر در ورزش توجه به اخلاق است.

اخلاق در ورزش ما رعایت نمی شود. حتی ورزشی ها به یکدیگر احترام نمی گذارند. قهرمان زیاد است اما قهرمان اخلاق مدار و دارای خصلت پهلوانی کم است. لازم است در این بخش بودجه ای در نظر گرفته شود.

نوحی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که وزیر آینده باید انجام دهد رسیدن به اهداف برنامه چهارم است. اکنون برنامه ششم در حال تدوین است اما ما هنوز در برنامه چهارم مانده ایم.

رئیس سابق فدراسیون ورزش های رزمی خاطر نشان کرد: از قبل از انقلاب تا کنون دولت نگاهی پدر سالارانه به ورزش داشته است. در کشورهای مختلف سیاستمداران از ورزش حمایت می کنند اما در کشور ما سیاستمداران خود وارد ورزش می شوند و در آن مدیریت می کنند.

روزی این کودک باید رها شود. حل ریشه ای این مشکل برداشته شدن نگاه پدرسالارانه از ورزش است. باید به بخش خصوصی اعتماد کرد و کار ورزش را به دست آنان سپرد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش