صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

سرپرست هیئت شنا استان تهران گفت: شنای یک ضرورت است و باید در کنار دروس دیگر به دانش آموزان آموزش داده شود.

مجید نقاشلو سرپرست هیئت شنا استان تهران در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفتگو درباره استقبال از رشته شنا در فصل تابستان گفت: فصل گرما و تعطیلی مدارس اوقات‌فراغت زیادی را برای دانش آموزان فراهم می کند، به همین دلیل حجم استقبال از رشته شنا چند برابر می شود. مدیریت این علاقه مندی به نظارت و سرمایه‌گذاری احتیاج دارد. خوشبختانه در سال‌های اخیر علاوه بر فدراسیون شنا، آموزش و پرورش و شهرداری عملکرد خوبی در بخش ساخت استخر و آموزش شنا داشتند. استعدادهای بسیار زیادی نیز در شنا وجود دارد.


وی اضافه کرد: شنای یک ضرورت است و باید در کنار دروس دیگر به دانش آموزان آموزش داده شود. برای آموزش شنا هم ظرفیت قانونی و هم امکانات سخت افزاری وجود دارد که تاکنون از هیچ کدام استفاده نکرده ایم. آنچه که اهمیت بیشتری دارد، نظارت و کنترل بر آموزش شنا در استخرها است. بهداشت آب، مجوز رسمی استخر از فدراسیون شنا و مربیانی با کارت های کلاس های بازآموزی باید مورد بررسی قرار بگیرند. متأسفانه تاکنون هیچ استخری را ندیده ام که تمام این ویژگی‌ها را با هم داشته باشد. همین موضوع باعث ایجاد دلزدگی در میان شناگران می شود.

سرپرست هیئت شنا استان تهران افزود: اگر از ظرفیت‌ها استفاده کنیم، سیستم های کنترلی و نظارت صحیحی را بنا کنیم و سیستم های تشویقی را به کار بگیریم می‌توانیم از پتانسیل علاقمندان به شنا در طول سال نیز بهره ببریم.

نقاشلو بیان کرد: برای کاهش شهریه آموزش شنا لازم است بر اجاره استخر ها کنترل و نظارت وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: حجم کار در تابستان بسیار زیاد است به همین دلیل لازم است برنامه ریزی ها از زمستان آغاز شود. ضمن اینکه مدیریت این امر به هماهنگی ارگان های مختلف نیز نیاز دارد. مطمئناً بهره گیری از بخش خصوصی شرایط آموزش شنا را مطلوب تر خواهد کرد. بخش خصوصی در شناخت نیازهای مردم یک قدم از بخش دولتی جلوتر است. آنچه که اهمیت دارد آن است که بخش خصوصی قبل از سرمایه‌گذاری در شنا در دوره ها، سمینارها و کلینیک های مخصوص شرکت کند و بر اساس خطوطی که فدراسیون برای آنها مشخص می کند، حرکت کنند. حضور معلمان ورزش آموزش و پرورش در استخر ها نیز به دلیل اشراف این افراد به ورزش می‌تواند بسیار موثر باشد.

مرتبط با این خبر