ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

روزنامه نگار و مفسر كشتی انتقاد كرد: خودشیفتگی و عملکرد سلیقه ای فدراسیون کشتی

سعید میرزاشفیع گفت: یکی از عواملی که باعث شد کشتی ما به این وضعیت برسد خودشیفتگی در کشتی و گزینشی عمل کردن فدراسیون در همه زمینه ها بود.

1397/08/20
|
12:15
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو با موضوع استعفای خادم و بررسی وضعیت فدراسیون کشتی با حضور سعید میرزاشفیع مفسر، روزنامه نگار و کارشناس کشتی به روی آنتن رفت.

میرزاشفیع در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار اشت: ما بهترین دوران کشتی را از دست دادیم و در شش سال مدیریت آقای رسول خادم بیشترین بودجه در اختیار فدراسیون بود.

وی افزود: در طی 70 سال سابقه تاریخی کشتی ما، غیر از سید محمد خادم هیچ رئیسی به اندازه رسول خادم سکان دار ریاست فدراسیون کشتی نبود. بررسی نحوه خرج کردن بودجه های هنگفتی که به این دوره اختصاص یافت ضروری است.

این مفسر کشتی خاطرنشان کرد: استعفا چاره کار نبود و رسول خادم باید ادامه می داد، چراکه کسی شایسته تر از رسول خادم در کشتی نمی شناسم.

میرزاشفیع با بیان اینکه عملکرد رسول خادم در کشتی قابل انتقاد است گفت: عملکرد و اشتباهات گذشته او باید بررسی و رفع شود اما هیچ کسی نمی تواند بستر وسیعی را که رسول خادم که برای کشتی فراهم کرده جمع کند.

وی عنوان کرد: رسول خادم به عنوان یک اسطوره تاریخ کشتی با رفتن خود جامعه کشتی را هم به همراه خود خواهد برد. هیچ کسی مانند رسول خادم نمی تواند کشتی ما را به نقطه هدف برساند.

این کارشناس کشتی ابراز داشت: عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی نباید شخصی تصمیم بگیرد. رئیس آینده کشتی نباید سرمربی و خودرأی باشد. ما سالیان سال در حسرت این بودیم که یک نفر در عضویت فدراسیون جهانی قرار بگیرد. رسول خادم با پرداخت هزینه های بسیار زیاد در این مسیر به اتحادیه جهانی کشتی سرویس داد و رشته های مختلفی را میزبانی کرد تا بتواند به شرایط مورد نظر برسد.

میرزاشفیع یادآور شد: رسول خادم تمام این موفقیت ها را با زحمات و بودجه زیاد انجام داد اما نباید به صورت شخصی تصمیم می گرفت و استعفا می داد.

این روزنامه نگار کشتی در برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو ابراز داشت: فردی باید وارد فدراسیون کشتی شود که مدیریت و سیاست گزاری کلان کند.

وی مطرح کرد: برای پیش بردن بحث فنی فقط برای اردوی آخر مسابقات جهانی باید از خانه کشتی استفاده کنیم. خانه کشتی بلای جان کشتی ما شده است. باشگاه ها تعطیل شده اند و اردوهای فرسایشی کشتی گیران را از نظر روحی و روانی دچار آسیب کرده است..

میرزاشفیع تأکید کرد: باید از افراد به روز در شورای فنی کشتی استفاده و حرمت بزرگان را حفظ کرد. ضمن اینکه اختیارات شورای فنی کشتی باید مشخص شود.

این کارشناس کشتی در پایان گفت: یکی از عواملی که باعث شد کشتی ما به این وضعیت برسد خودشیفتگی در کشتی و گزینشی عمل کردن فدراسیون در همه زمینه ها بود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش