ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

معاونت فنی اسبق وزارت ورزش: از تاج خواهش می کنم استعفا دهد

مهندس فائقی گفت: از آقای تاج خواهش می کنم نگذارد این موقعیت جهانی برای ما تصمیم بگیرد و از ایشان تقاضا می کنم که استعفا دهد.

1397/09/05
|
11:45
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو با موضوع بازنشستگان وزارت ورزش و قوانین منع به کارگیری بازنشستگان در حوزه ورزش با حضور مهندس سعید فائقی معاونت فنی اسبق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک روانه آنتن شد.

مهندس فائقی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: با توجه به اینکه فدراسیون ها شغل محسوب نمی شوند قانون منع بکارگیری بازنشستگان می توانست عمیق تر به این موضوع بپردازد اما متاسفانه این قانون عجولانه تصویب شد.

وی در ادامه این مطلب افزود: دست اندرکاران وزارت ورزش در زمان تصویب این قانون باید تمام تلاش خود را به کار می گرفتند تا ثابت کنند که این قانون نباید فدراسیون ها را دربر بگیرد.

معاونت فنی اسبق وزارت ورزش خاطرنشان کرد: هیچ رئیس فدراسیونی وجود ندارد که 30 سال رئیس بوده و الان زمان بازنشستگی او باشد چراکه فعالیت در فدراسیون شغل محسوب نمی شود.
شغل در کشور ما یا در حوزه دولت است و یا در حوزه کارگری تعریف شده است. رئیس فدراسیون در قانون ما به عنوان شغل تعریف نشده و حقوقی دریافت نمی کند.

مهندس فائقی همچنین بیان داشت: متاسفانه معمولاً افرادی که در جایگاه های مدیریتی ورزش قرار می گیرند از جنس ورزش نیستند و احاطه ای به این حوزه ندارند. ضمن اینکه با وجود گذشت سالها از تشکیل وزارت ورزش اما هنوز قانون نحوه اداره این وزارت خانه به مجلس نرفته است.

وی در ادامه برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو تصریح کرد: بی تدبیری و ناکارآمدی مدیران باعث شده ما به این وضعیت دچار شویم و تعریف درستی از ورزش حرفه ای نداشته باشیم.

معاونت فنی اسبق وزارت ورزش یادآور شد: رعایت احترام به قانون بر همه افراد واجب و امری ضروری است. ما امروز نیازمند افرادی از جنس ورزش هستیم که نجابت به خرج دهند و به قانون تمکین کنند.

مهندس فائقی اظهار داشت: اگر بخواهیم فدراسیون ها را شغل محسوب کنیم باید به اندازه کل بودجه فدراسیون ها حقوق پرداخت کنیم. این موضوع باید در مجلس اصلاح شود. بالاترین رکن تصمصیم گیری فدراسیون، مجمع است و وقتی مجمع تشکل شود هیچ کسی نمی تواند به آن ایراد بگیرد.

معاونت فنی اسبق وزارت ورزش در خاتمه ابراز داشت: از آقای تاج خواهش می کنم نگذارد این موقعیت جهانی برای ما تصمیم بگیرد و از ایشان تقاضا می کنم که استعفا دهد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش