ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

میرزا شفیع: بی تدبیری مدیران ورزش، کشتی را دو سر باخت کرده است

مفسر کشتی گفت: به خاطر بی تدبیری وزارت ورزش و تغییرات در سرپرستی فدراسیون کشتی در شرایطی قرار گرفتیم که برای کشتی دو سر باخت است.

1398/03/20
|
15:59
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع وضعیت فدراسیون کشتی و با حضور سعید میرزا شفیع گزارشگر و مفسر کشتی از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

میرزا شفیع در این برنامه ورزشی با اشاره به اینکه مسابقات جهانی را در پیش داریم گفت: علاوه براین دو انتخاب مهم رئیس فدراسیون و تیم ملی را داریم که با بدترین شرایط زمانی مصادف شده اند.

این مفسر کشتی افزود: سرمنشأ اشتباهات از استعفای رسول خادم شروع شد و به خاطر بی تدبیری و دست روی دست گذاشتن وزارت ورزش و تغییرات در سرپرستی فدراسیون کشتی زمان های طلایی را از دست دادیم و در نهایت در شرایطی قرار گرفتیم که برای کشتی دو سر باخت است.

وی همچنین گفت: وزارت ورزش قبل از استعفای رئیس فدراسیون کشتی باید وارد عمل می شد اما متاسفانه زمان را از دست دادیم و رسول خادم را بازگرداندند اما خواسته های او برآورده نشد و مجدداً استعفا داد.

میرزا شفیع بیان داشت: در حال حاضر کشتی وضعیت روزمره دارد و از برنامه های کلان نیز غافلیم که البته در شرایط فعلی طبیعی است.

مفسر کشتی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، با انتقاد از اینکه فرآیند انتخاب تیم ملی به فراموشی سپرده شده افزود: انجام اقدامات ریشه ای در فدراسیون کشتی، کاراته و بوکس ضروری است به عبارت دیگر باید قوانینی وضع شود تا کادر فنی در فرصت زمانی مناسب ملزم به اجرای مسابقات انتخابی شود.

وی همچنین تصریح کرد: هدف از برگزاری مسابقه ی انتخابی تنها انتخاب شش تا ده نفر برای تیم ملی نیست این فرآیند یک چرخه ای را در کشتی کشور ایجاد می کند و استعداد ها و مربیان سازنده شناسایی خواهند شد. لذا این فرآیند انتخاب نباید سلیقه ای باشد.

میرزا شفیع در پاسخ به این سوال که مسئول بلاتکلیفی فدراسیون کشتی چه کسی است؟ اینطور گفت: این مسئله به تصمیم شخصی و خودمحوری رسول خادم برمی گردد. اما در بین همه کاندیدهای فعلی باز هم رسول خادم را اصلح ترین فرد برای اداره فدراسیون کشتی می دانم چراکه او از نظر علمی، عملی و فنی شاخص ترین فرد برای اداره کشتی است اما به شرطی که اشتباهات خود را اصلاح کند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش