صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال کیفیت لیگ امسال را از نظر سخت افزاری، کیفیت فنی و مسائل مالی باشگاه ها نگران کننده ارزیابی کرد.

برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع شروع لیگ برتر فوتبال ایران با حضور منصور قنبرزاده عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

قنبرزاده با بیان اینکه الزامات و نظارت AFCسال به سال بیشتر می شود گفت: نظرات AFC درباره ورزشگاه ها به ویژه امنیت و ایجاد خدمات رفاهی برای تماشاگران بسیار حساس بود و از سال گذشته به باشگاه ها ابلاغ شد.

وی افزود: شورای امنیت کشور بعد از حوادث اهواز و اصفهان و مجروحیت عده ای اعلام کرد تا زمان برقرار نشدن امنیت کامل ورزشگاه ها اجازه برگزاری مسابقات را نخواهد داد و دستور تجهیز ورزشگاه به امکانات اولیه امنیتی، دوربین های مدار بسته، شماره گذاری صندلی و فروش بلیط الکترونیکی را صادر کرد.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال با تأکید بر اینکه مالکان ورزشگاه ها ملزم به رعایت استانداردهای فنی و مهندسی هستند افزود: این کار هزینه چندانی ندارد ضمن اینکه مالکان این ورزشگاه ها را اجاره می دهند و با درآمد حاصل از آن می توانند ورزشگاه خود را به امکانات تجهیز نمایند.

قنبرزاده با یادآوری اینکه امنیت ورزشگاه ها طبق نظر AFCبر عهده سازمان لیگ فوتبال و باشگاه هاست گفت: الزامات AFC هر ساله در کشور قوی تر و شرایط نیز سخت تر می شود.

وی کیفیت لیگ امسال را از نظر سخت افزاری، کیفیت فنی و مسائل مالی باشگاه ها اینگونه ارزیابی کرد: وضعیت تا حدودی نگران کننده است. ما موفقیت چندانی در حوزه مربی و بازیکن خارجی نداشتیم. دو باشگاه اصلیِ وابسته به وزارت ورزش سالهاست که مربی و بازیکنان خارجی جدید می گیرند اما برخی از اینها در سال گذشته حتی در حد پنجاه بازیکنان درجه یک لیگ هم قرار نگرفتند.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال همچنین جذب مربی و بازیکن خارجی در شرایط مشکلات اقتصادی و ارزی را غیرعقلانی و غیرمنطقی خواند و گفت: مربیان داخلی با کمترین امکانات اما تعداد قابل توجهی از بازیکنان را تقدیم تیم های فوتبال ایران کردند. ما متاسفانه قدر مربیان داخلی را نمی دانیم و امکانات مناسبی را در اختیار آنها قرار نمی دهیم.

قنبرزاده با تصریح بر اینکه ورزشگاه ها هنوز فاقد امکانات و تجهیزات مناسب هستند گفت: ورزش ما دولتی و وابسته به دستگاه های اجرایی است.

مرتبط با این خبر

  • حتی یک نفر هم به استقبال ما نیامد/ فوتبال ساحلی مظلوم واقع شده است

  • تغییر در ساختار جذب بازیکنان به فوتبال الزامی است

  • خریداران باشگاه های فوتبال بدهکاران بزرگ بانکی هستند

  • افزایش درآمد فوتبال ایران با تشکیل سازمان اقتصادی ورزش

  • پُست های سنگین سازمان اقتصادی ورزش نگران کننده است

  • راهکار برون رفت از باتلاق اقتصادی باشگاههای فوتبال ایران چیست؟

  • داوران تمایلی به دخالت در نتایج مسابقات ندارند

  • شانس در قرعه کشی جام جهانی موثر است

  • هیچ نظارتی بر روی مدارس فوتبال وجود ندارد

  • به روزرسانی اساس نامه های ورزشی ضروری است