ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

یك خبرنگار ورزشی پاسخ می دهد : آیا پست جدید عرب در ازای خوش خدمتی به وزیر ورزش است؟

آرش محمدی گفت : متاسفانه برخی عزل و نصب ها در وزارت ورزش آنقدر شتاب زده و بدون توجه به پیشینه افراد صورت می گیرد که شایعات موجود در فضای ورزشی و هواداران را تقویت می کند.

1398/08/08
|
08:30
|

برنامه " ورزش بدون ویرایش " با موضوع چالش های حقوقی و قانونی تعیین سرپرست برای فدراسیون های ورزشی با حضور آرش محمدی ، خبرنگار ورزشی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

آرش محمدی در ابتدا ، کوچک شدن مدیریت در ورزش را حاصل قوانینی دانست که برای سلطنت بر ورزش و باز بودن دست مسئولان برای اداره به روش های مختلف وضع شده است. در واقع زمانی که افراد، بله قربان گوی مسئولان ارشد می شوند و بدون در نظر گرفتن شرایط ویژه ورزش مورد نظر ، سیاست های شخص خاصی را دنبال می کنند ، سبب نزول مدیریت ورزشی می شوند.

وی به استعفای آقای ایرج عرب از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس در پی اعتراض هواداران این تیم اشاره کرد و گفت : او پس از کناره گیری از مسئولیت خود در باشگاه پرسپولیس به وزارت ورزش بازگشت و سپس به سرپرستی یکی از فدراسیون ها منصوب شد.این در حالی است که این فدراسیون در المپیک و مسابقات دیگر بسیار مهم و استراتژیک است.

این خبرنگار افزود : وقتی آقای عرب بدون هیچ گونه پیشینه به ریاست فدراسیون مهمی منصوب می شود ، این شائبه را برای هواداران باشگاه ایجاد می کند که برکناری برانکو و برخی افراد سیاست وزارت ورزش است که از طریق مدیر دست نشانده اش اجرا شده و پست جدید در نتیجه خوش خدمتی او به وزیر است .

محمدی با ابراز تاسف از اینکه مدت سرپرستی بر فدراسیون ها از زمان ریاست برخی نهادها هم طولانی تر است، اظهار کرد: تا زمانی که راه های مختلف برای دور زدن قانون در کشور وجود داشته باشد ، راه حل های اساسی خود را نشان نمی دهند و مشکلات به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد : سرپرست نمی تواند در انتخابات فدراسیون شرکت کند اما بر اساس تجربه ، سرپرست ها پس از اعمال سلیقه در جایگاه ها و انجام عزل و نصب ها ، استعفا می دهند و پس از مدتی نامزد انتخابات می شوند ، این همان دور زدن قانون است.

این کارشناس ورزشی با بیان اینکه سمت "سرپرست" در هیچ جای دنیا وجود ندارد ، گفت : در کشورهای مختلف اگر رئیس به هر دلیلی برکنار شود ، رئیس جدید در یک جلسه فوری در مجمع انتخاب می شود.

محمدی اضافه کرد : طبق اساسنامه رئیس فدراسیون موظف است پیش از پایان دوره سرپرستی خود مقدمات برگزاری انتخابات رئیس جدید را فراهم کند اما به دلیل نبود اهرم فشار ، این کار را انجام نمی دهد . با پایان دوره ریاست قبلی ، سرپرست انتخاب می شود در حالی که اختیارات رئیس را ندارد و به مدت طولانی در سمت خود باقی می ماند.

وی در پایان گفت و گو با برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو اظهار کرد : متاسفانه علیرغم اینکه سرپرست ، اختیارات رئیس را ندارد ، شاهد عزل و نصب توسط سرپرست در فدراسیونی مانند تنیس هستیم . هر تغییر در کادر فدراسیون به اطلاع معاون وزیر می رسد و جالب اینجاست این مقام مسئول واکنشی در این خصوص ندارد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش