ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

سردبیر بخش ورزشی خبرگزاری دانشجویان ؛ لیگ فوتبال ایران یکی از عقب مانده ترین لیگ های آسیاست

سردبیر بخش ورزشی خبرگزاری دانشجویان معتقد است، لیگ ایران از لحاظ ساختار و مسائل مالی یکی از عقب مانده ترین لیگ های آسیاست.

1396/02/17
|
12:15
|


یوسف اکبری سردبیر بخش ورزشی خبرگزاری دانشجویان در گفت و گو با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره ویژگی های شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در کنار تمام ضعف هایی که در برگزاری مسابقات لیگ وجود دارد ویژگی های مثبتی نیز در آن دیده می شود که جز شاخصه های لیگ است. سازمان لیگ و فدراسیون هر ساله سعی می کنند لیگ را با کمترین نقص و بیشترین کارایی برگزار کنند. خوش بختانه در این بخش جهش داشتیم. مصداق این جهش افزایش نظم هر ساله در برگزاری مسابقات و جشن های قهرمانی است.
وی ادامه داد: در مجموع تلاش های سازمان لیگ را مثبت ارزیابی می کنم. درباره مسائل فنی نیز معقتدم گل های کمی به ثمر می رسد.
اکبری درباره مشکلات و ناهماهنگی های موجود در برنامه ریزی لیگ و برنامه های تیم ملی تصریح کرد: در همه جای دنیا سال منتج به جام جهانی ناهماهنگی های میان لیگ و تیم ملی به وجود می آورد، که فدراسیون در کنترل حواشی آن تا حدودی موفق عمل کرد.
سردبیر بخش ورزشی خبرگزاری دانشجویان بیان داشت: لیگ ایران از لحاظ ساختاری و مالی یکی از عقب افتاده ترین لیگ های دنیا و آسیا است زیرا زیرساختی برای درآمدزایی در آن وجود ندارد. اما در بخش جوان گرایی و بازیکن سازی خوب عمل کرده ایم و به دلیل همین جوان گرایی است که اشتباهات بازیکنان در زمین زیاد و تعداد گل ها کم شده است.
اکبری خاطر نشان کرد: تعامل رسانه و فوتبال همیشه پررنگ بوده است. رسم برگزاری نشست های خبری قبل و بعد از بازی در تمام دنیا رواج دارد. اما در کشور ما مربیان خود را ملزم به حضور در نشست نمی دانند و غیرحرفه ای عمل می کنند. در مقابل نیز خبرنگاران گاهی در نشست ها با سوالات غیر فنی و حاشیه ای وضعیت را متشنج می کنند. در واقع نشست های خبری به جای پاسخگویی به مسائل فنی به پاسخ گویی به حواشی تبدیل شده است. احترام میان فوتبال و رسانه باید دو جانبه باشد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش