ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

امیر میرزائیان: فوتبال ایران فاقد ستاره است

کارشناس فوتبال گفت: کم شدن تعداد گل در بازی های لیگ از نبود ستاره ها نشات می گیرد.

1396/02/17
|
12:14
|

امیر میرزائیان کارشناس فوتبال در گفت و گو با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره سطح برگزاری لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در این دوره از لیگ شاهد پیشرفت بودیم اما روند پیشرفت کند بوده است و می توانست سریع تر انجام شود. از مشکلاتی که لیگ ایران در سال های اخیر با آن روبروست اقتصادی بازی کردن بازیکنان است. بدین معنا که بازی ها گل های کمی دارد و بازیکنان به یکی دو گل اکتفا می کنند. انعکاس این موضوع را می توان در تیم ملی نیز مشاهده کرد.

میرزائیان افزود: کم شدن گل در بازی های لیگ از خالی شدن ستاره در فوتبال ایران و جایگزینی تکنیک به جای تاکتیک نشات می گیرد. بسیاری از تیم ها فرصت پیش از آغاز لیگ را از دست می دهند و با چینش بازیکنان حالت تدافعی به خود می گیرد. زیرا این حالت زمان کمتری می طلبد و آموزش آن آسان است در حالی که حالت تهاجمی نیازمند خلاقیت و آموزش های زیادی است.

وی درباره ویژگی مثبت این دوره از لیگ گفت: در این دوره شاهد کمترین تغییر در کادر فنی تیم ها بودیم. این نشان می دهد فرهنگ فرصت دادن به سرمربی و مربی تا حدودی در فوتبال ما جا افتاده است.

کارشناس فوتبال درباره حضور بازیکنان و مربیان خارجی در تیم ها خاطر نشان کرد: در این دوره از کمترین مربی خارجی استفاده شد و تنها برانکو و کرانچار در لیگ فعالیت داشتند که هر دو امتحان پس داده و موفق بودند. اما درباره بازیکنان خارجی تیم ها باید بگویم به اندازه ای که هزینه کردیم نتوانستیم از آن ها بهره ببریم.

بسیاری از بازیکنان خارجی بدون مطالعه و با رابطه راهی لیگ ایران می شوند. لازم است مربیان و باشگاه ها برای خرید بازیکنان خارجی به تماشای فیلم بازی های آن ها اکتفا نکنند و آنان را حین بازی و از نزدیک رصد کنند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش