ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

پیشكسوت داوری فوتبال؛ داوران تمایلی به دخالت در نتایج مسابقات ندارند

علی خسروی گفت: : داوران هیچ تمایلی ندارند در برد و باخت تیم ها دخالتی داشته باشند و هر تیم بر اساس توانمندی های خود صعود و یا سقوط می کند.

1396/02/18
|
09:09
|

علی خسروی پیشکسوت داوری در گفت و گو با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره سطح داوری ها در شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در این دوره از لیگ سطح داوری ها رشد بسیار چشم گیری داشت. ضمن این که از سراسر کشور از جمله زاهدان و بوشهر نیز داوران قابلی قضاوت داشتند که قبلا در لیگ یک سوت می زدند.

خسروی ادامه داد: با روی کار آمدن کامرانی فر به عنوان رئیس دپارتمان داوری اتفاقا خوبی در این بخش افتاد.

وی افزود: من به عملکرد داوران در این دوره نمره شانزده و نیم را اختصاص می دهم. در این راه باشگاه ها، مدیران، خبرنگاران و رسانه های گروهی به خوبی از داوران حمایت و داوران جوان و جویای نام را معرفی کردند به همین دلیل امید به جامعه داوری تزریق شد. البته در این میان مشکلاتی نیز وجود داشت.

پیشکسوت داوری تصریح کرد: داوران هیچ تمایلی ندارند در برد و باخت تیم ها دخالتی داشته باشند، هرتیمی بر اساس توانمندی های خود قهرمان می شود و یا به دسته های پائین تر سقوط می کند. داوران نیز سعی می کنند حق به حق دار برسد که البته گاهی مرتکب اشتباه می شوند.

وی در معرفی پدیده های داوری این دوره از لیگ برتر فوتبال خاطر نشان کرد: محمد حسینی فرد از استان بوشهر، مهدی حاج ملک و مهدی سید علی از پدیده های شانزدهمین دوره لیگ برتر بودند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش