ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

روزنامه نگار ورزشی: نشریات زرد سرانه مطالعه را افزایش می دهند

رئیسی معتقد است نشریات زرد باید منتشر شوند زیرا سرانه مطالعه کشور را بالا می برندو جوانان را به سوی مطالعه سوق می دهد.

1396/02/25
|
10:30
|

علی رئیسی روزنامه نگار ورزشی در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" درباره سرعت انتقال پیام در جامعه امروز اظهار داشت: سرعت انتقال پیام در این روزها بسیار بالاست و دنیا کهکشانی الکترونیکی را تجربه می کند.

امروز رسانه های مکتوب از رویدادهای ورزشی عقب می مانند و این رسانه های مجازی و کانال ها هستند که اخبار را در لحظه منتشر می کنند. مشکلی که در این میان وجود دارد آن است که این اخبار از هیچ فیلتری رد نمی شود و رسانه های مکتوب را زیر سوال می برد.

رئیسی درباره مزایای نشریات زرد گفت: برخی صاحب نظران معتقدند گرایش جوانان به نشریات زرد سرانه مطالعه را در کشور بالا می برد. لازم است این نشریات منتشر شوند تا شاید کمکی به سرانه مطالعه کشور کند.

روزنامه نگار ورزشی درخصوص نیروهایی که در عرصه خبرنگاری ورزشی فعالیت دارند تصریح کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی از نیروهای ارزان قیمت در تحریریه ها استفاده می شود. به همین دلیل در تولید محتوا در رسانه های ورزشی دچار ضعف هستیم. باید در همه بخش ها، یک تحریریه متخصص آن بخش حضور داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از خبرنگاران ما کسانی هستند که نمی توانند وارد ورزشگاه ها شوند. به طور مثال خانم های خبرنگار از بازی های فوتبالی که تماشا نکرده اند گزارش و خبر ارائه می دهند. حداقل باید شرایطی را فراهم کرد تا این خبرنگاران برای انتقال درست مطالب بتوانند به ورزشگاه ها بیایند و بازی را تماشا کنند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش