ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

علی كفاشیان: فوتبال ایران در حال نابودی است

رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشور گفت: فوتبال ما در حال نابودی است، همه مسئولان و اعضای مجمع باید دلشان برای فوتبال بسوزد و به جای حرف زدن از ایرادات اساسنامه سریعاً انتخابات را برگزار کنند.

1398/12/19
|
14:30
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع وظایف، کارکردها و اختیارات مجمع فدراسیون فوتبال و در ارتباط تلفنی با علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشور از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

کفاشیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو در پاسخ به این سوال که شما رسماً استعفا کردید یا خیر؟ اظهار کرد: بنده به آقای تاج عرض کردم که دیگر به فدراسیون نمی آیم به خاطر اینکه عملاً به خاطر مسئله بازنشستگی ما نمی توانیم فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: از وقتی که مجلس قانون "منع به کارگیری بازنشستگان" را تصویب کرد دیگر فدراسیون نرفتم اما استعفا را به اختیار فدراسیون گذاشتم تا یک نفر را جای بنده تعیین کنند یا اینکه مجمع فردی را جای بنده معرفی کند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشور با بیان اینکه حدود 10 ماه است که فدراسیون نیستم و در هیئت رئیسه هم شرکت نکردم گفت: به دلیل اینکه از فدراسیون بیرون رفتم اگر دعوتنامه هم می فرستادند نمی رفتم اما به زعم فیفا تا انتخابات بعدی نائب رئیس هستم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که راه برون رفتی از بن بست فعلی فدراسیون فوتبال وجود ندارد؟ گفت: ما قطعاً راه برون رفت داریم البته چهار سالِ آقای تاج در اردیبهشت ماه تمام می شد که پنج ماه جلوتر استعفا دادند اما اساسنامه، تکلیف را مشخص کرده و ما هم باید به آن احترام بگذاریم. وقتی فردی استفعا می دهد نائب رئیس اول و اگر نبود نائب رئیس دوم سریعاً برنامه ریزی های انتخاب رئیس فدراسیون را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه ما نباید به فکراین باشیم که چه کسی رئیس می شود بلکه باید به فکر فوتبالمان باشیم افزود: فوتبال ما در حال نابودی است، ما یک فوتبال به هم ریخته را شکل و سامان دادیم، همه مسئولان و اعضای مجمع باید دلشان برای فوتبال بسوزد و به جای حرف زدن از ایرادات اساسنامه سریعاً انتخابات را برگزار کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشور با تأکید بر اینکه هیچ ایراد و مانعی از نظر اساسنامه ای وجود ندارد گفت: با شرایط فعلی وبه دلیل ایرادات فیفا از اساسنامه و شیوع کرونا 25 اسفند ماه زمان مناسبی برای برگزاری انتخابات فدراسیون نیست اما باید فوراً یک گروه چهار پنج نفره را برای اصلاح اساسنامه تعیین کنیم تا اساسنامه را مطابق نظر فیفا و مسئولان دولتی تنظیم و اعضای مجمع اساسنامه را تصویب کنند.

کفاشیان مطرح کرد: به نظرم یک تیم پنج نفره که ارتباط خوبی با فیفا دارند، حقوقی هستند و تسلط خوبی بر اساسنامه دارند باید سریعاً اساسنامه ای را تصویب کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشور گفت: زمانی که رئیس فدراسیون انتخاب می شود اعضای هیئت باید با یکدیگر همسو باشند و به نفع فوتبال حرکت کنند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که با توجه به شباهت شما با آقای بهاروند از نظر بازنشستگی سرپرستی ایشان در فدراسیون را قانونی می دانید یا خیر؟ اظهار کرد: نمی توانم در این مورد قضاوت کنم اما وقتی من خودم شرکت نمی کنم آقای بهاروند می آید و به طور کلی در حال حاضر فرآیند قانونی و درست است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش