ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

قهرمان سابق جودو؛ فاکتور تخصص در آئین نامه انتخاب روسای فدراسیون ها وجود ندارد

قهرمان سابق جودو معتقد است فاکتور تخصص در آئین نامه جدید وزارت ورزش و جوانان در انتخاب روسای فدراسیون ها لحاظ نشده است.

1396/03/08
|
11:30
|

آرش میراسماعیلی قهرمان سابق جودو در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره آئین نامه جدید انتخاب روسای فدراسیون های ورزشی اظهار داشت: یکی از ضعف های این آئین نامه لحاظ نشدن تخصص افراد است. می توانم بگویم انتخاباتی که بر اساس این آئین نامه انجام شود چیزی از انتصاب کم ندارد. شرایط برای افراد خاص چیده شده است. مدیر کل یک استان چگونه می تواند بدون داشتن تخصص به عنوان رئیس یک فدراسیون انتخاب شود. به هر یک رئیس باید حداقل ها را بداند.

وی ادامه داد: در گذشته نیز شاهد حضور افراد سیاسی و نظامی در ورزش بوده ایم. افرادی که به دلیل نداشتن تجربه در ورزش بعد از اتمام دوران ریاست تازه متوجه شده اند که باید چه کاری انجام دهند.

میراسماعیلی افزود: آئین نامه حتی برای کسانی که فعالیت اقتصادی دارند امتیاز قائل شده و مسیر برای ورود آن ها فراهم شده است اما یک ورزشکار و یا المپیکی نمی تواند به عنوان رئیس انتخاب شود. باید شرایطی فراهم شود تا ورزشکاران نیز بتوانند با توجه به تحصیلات و توانایی مدیریت رئیس فدراسیون شوند.

قهرمان سابق جودو با اشاره به اشکالات آئین نامه جدید وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: 31 رئیس هیئت های استانی برای تایید کاندیدای فدراسیون مطمئنا منافع خود را در نظر می گیرند و درصدد امتیاز گیری از کاندیداها بر خواهند آمد. درباره اخذ تائیده از 13 عضو دیگر مجمع نیز باید بگویم این افراد دائما تغیییر می کنند. عملا کسب تائید با مشکلاتی مواجه است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش