ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

نماینده وزارت ورزش و جوانان؛ کلید واژه آئین نامه انتخاب روسای فدراسیون ها "مدیریت" است

نماینده وزارت ورزش و جوانان گفت: کلید واژه آئین نامه انتخاب روسای فدراسیون های ورزشی " مدیریت" است که باید به آن توجه شود.

1396/03/08
|
14:30
|


رضا شجیع نماینده وزارت ورزش و جوانان در مصاحبه با برنامه" ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره وضعیت مالی فدراسیون ها گفت: بیشتر از 95 درصد از فدراسیون ها بودجه خود را از دولت تامین می کنند.

بدین معنا که اگر دولت کمک نکند، فدراسیون قادر به پرداخت حقوق پرسنل خود نخواهد بود. وقتی دولت بودجه می دهد مطمئنا برای خود حق نظارت قائل می شود.

وی افزود: کلید واژه این آئین نامه " مدیریت" است. 5 نفر از اعضای مجمع باید کاندیدای ریاست فدراسیون را تائید کنند. هر عضو مجمع می تواند یک نفر را تائید کند. برای اجرای این آئین نامه باید اساس نامه اصلاح شود تا جایگاه افراد در مجمع تقویت شود و بتوانند صاحب رای شوند. بدین ترتیب مدیر شایسته انتخاب شود.

شجیع درباره نبود امکان برای ورزشکاران و قهرمانان برای به دست آوردن جایگاه ریاست فدراسیون ادامه داد: یک قهرمان ممکن است بتواند مدال کسب کند اما نمی تواند مدیر باشد زیرا ریاست فدراسیون شان بالایی دارد. بهتر است ورزشکاران ابتدا به عنوان نائب رئیس و یا مشاور باشند. هر فردی خود نمی تواند بگوید من آمادگی مدیریت دارم. بلکه باید مراحل مدیریت را طی کند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش