ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

بروسلی حرف اول را در جذب بازیکن خارجی می‌زند

بازرس کانون مربیان ایران گفت: شخصی به نام " بهروز زنجانی " که به او لقب بروسلی داده‌اند و پدرش تاجر قند و شکر است همه کاره و تصمیم گیر درباره جذب بازیکن و مربی خارجی برای ایران است.

1399/06/16
|
09:41
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ برنامه " ورزش بدون ویرایش " با موضوع مزایا و معایب ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی به لیگ با حضور ناصر فریاد شیران، بازرس کانون مربیان ایران روانه آنتن شد.

ناصر فریاد شیران با بیان این که وضعیت بحرانی اقتصاد کشور، موجب ایجاد شرایط سخت در فوتبال کشور شده است، اظهار کرد: کانون مربیان 6 سال پیش مخالف ورود بازیکنان و مربیان بی کیفیت خارجی به لیگ فوتبال ایران بوده است.

وی به آمار ورود بازیکن خارجی به کشور اشاره کرد و گفت: تا سال 98 نزدیک به 53 بازیکن خارجی با تیم پرسپولیس قرارداد منعقد کرده‌اند و موضوع جالب و قابل توجه این است که چندین بازیکن حتی یک دقیقه هم برای این تیم بازی نکرده‌اند، از این رو می‌توان این بازیکنان را بی کیفیت دانست.

بازرس کانون مربیان ایران با ابراز موافقت نسبت به قانون ممنوعیت ورود بازیکن خارجی اظهار کرد: با توجه به تحریم‌ها و شرایط اقتصادی فوتبال نیازی به مربی خارجی چه خوب و چه بی کیفیت و غیر حرفه‌ای وجود ندارد.

فریاد شیران در واکنش به این گفته مجری که اعضای فدراسیون از محتوای قرارداد ویلموتس بی اطلاع بودند، گفت: متاسفانه در باشگاه‌ها یک کمیته فنی صوری ایجاد شده است که تصمیمات بی اثر دارند و حتی فدراسیون فوتبال هم به همین روش اداره می‌شود و در موضوع قرارداد‌های خارجی کسی اعضای فدراسیون و کمیته فنی را به حساب نمی‌آورد.

وی ادامه داد: پس از رفتن " بامداد میرزایی " که شریک تجاری آقای کی روش بود، شخصی به نام " بهروز زنجانی " که به او لقب بروسلی داده‌اند و پدرش تاجر قند و شکر است همه کاره و تصمیم گیر درباره جذب بازیکن و مربی خارجی برای ایران است.

بازرس کانون مربیان ایران با انتقاد از نحوه به کارگیری مدیران و اعضای هیات مدیره باشگاه‌های کشور، گفت: در حال حاضر اساس حضور افراد در پست‌های مدیریتی باشگاه‌ها " رفیق بازی " است.

فریاد شیران در بخش دیگری از برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو، شکایت برانکو از فدراسیون فوتبال ایران را ناجوانمردانه توصیف کرد و گفت: این مربی که هنوز خیلی‌ها اصرار دارند که او را نجیب و با اخلاق توصیف کنند به محض خروج از ایران، از فدراسیون شکایت کرد و دلالان، واسطه‌ها، کسانی که به دنبال پول هستند و اندک خبرنگاران قلم فروش هنوز هم به دنبال برانکو هستند تا او را به نحوی به تهران بازگردانند.

وی همچنین درباره " بگوویچ " گفت: این فرد 18 سال است که در ایران به عنوان مربی فوتبال فعالیت می‌کند و سوال اینجاست این شخص چه میزان دانش فنی به مربیان و به طور کلی فوتبال کشور انتقال داده است.

فریاد شیران، فوتبال کشور را ورشکسته خواند و اظهار کرد: طلب بازیکنان یک باشگاه معمولی مانند نفت تهران 40میلیارد تومان است که توانایی پرداخت آن را ندارند. زیرساخت‌ها به شدت دچار مشکل است و امکانات ورزشی اسف بار است.

این کارشناس فوتبال افزود: سن بازیکنان لیگ برتر بین 37 تا 38 است که با وجود کارایی بسیار پایین، تقاضای دستمزد میلیاردی دارند. در چنین فوتبالی که آکادمی تعطیل است، بازیکن 24 ساله است که پدیده می‌شود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش