ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس بوكس: خانواده ها علاقه ای به حضور فرزندانشان در بوکس ندارند

شهریاری گفت: مردم تصور می کنند بوکس رشته ای خشن است به همین دلیل از حضور فرزندانشان در این رشته ممانعت می کنند.

1396/03/17
|
09:56
|

حسین شهریاری کارشناس بوکس در مصاحبه با برنامه "ورزش بدون ویرایش" درباره وضعیت بوکس اظهار داشت: مشکل اصلی بوکس نبود فرهنگ این ورزش در جامعه و اقبال عمومی از آن است. مردم تصور می کنند بوکس رشته ای خشن است، به همین دلیل از حضور فرزندانشان در این رشته حمایت نمی کنند. در صورتی که این گونه نیست. بوکس ورزشی است که به عنوان یک راه درمانی برای مصرف کنندگان مواد مخدر و حتی انسان های عادی استفاده می شود.

وی در بیان مشکلاتی که بوکس با آن دست و پنجه نرم می کنند گفت: در کلاس های مربیگری بوکس کسانی شرکت می کنند که خود بوکسور نبوده اند و تا به حال داخل رینگ نرفته اند. این افراد مدرک مربیگری می گیرند اما نمی توانند ورزشکاران هدایت کنند و منجر به هدر رفتن نیروی انسانی می شوند.

کارشناس بوکس تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که داوران بوکس کشورمان بتوانند از درجه تک ستاره ارتقا یابند. ضمن این که لازم است به دنبال کسب کرسی های بین المللی باشیم.

شهریاری خاطر نشان کرد: بحث روان در بوکس اهمیت فراوان دارد. زمانی یک بوکسور می تواند موفق ظاهر شود که هم از طرف جامعه حمایت شود و هم از نظر مالی مشکلی نداشته باشد. اما متاسفانه بوکس در ایران محروم است. حتی رسانه حاضر نیست مسابقات این رشته را پخش کند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش