ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

روزنامه نگار ورزشی؛ حذف دلالان از فوتبال ایران امکان پذیر نیست

اسماعیلی معتقد است دلالان عضو حذف نشدنی فوتبال ایران هستند و تنها باید با ارئه راهکاری از تعداد آن ها کاسته شود.

1396/03/21
|
10:30
|

کاوه علی اسماعیلی روزنامه نگار ورزشی در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره دلالان فوتبال اظهار داشت: در سال های اخیر دلالان اتفاقات عجیبی در فوتبال رقم زده اند. با این وجود هم چنان باشگاه ها به آن ها تمایل دارند.

دلالان عموما سرپرستان، مدیران رده های بالایی و میانی فوتبال هستند. این قشر امروز بسیار قدرتمند شده و علاوه بر تاثیری که بر روی مبلغ قراردادها دارد بر روی نوع فوتبال بازیکنان نیز تاثیر می گذارند.

وی ادامه داد: امسال با پدیده جدیدی روبرور هستیم. قبل از این دلال ها روی ستاره ها و چهره ها دست می گذاشتند اما امروز بازیکنان زیر 23 سال و شاغل در لیگ های دسته یک و دو را نشانه گرفته اند. این بازیکنان با رقم های عجیب و غریب و جنجال رسانه ای وارد بازار نقل و انتقلات می شوند.

روزنامه نگار ورزشی تصریح کرد: مقصر اصلی افزایش بی مورد دستمزد بازیکنان و مربیان مدیران هستند. مشکل اصلی مدیران در کشور عدم ثبات و عدم پاسخگویی بعد از جا به جایی است. اگر گفته می شود پرسپولیس بدهکار است این بدهی به مدیران قبلی هم بر می گردد.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: در خارج از کشور مبلغ دستمزد بازیکنان بر اساس پیشرفت و عملکردشان تعیین می شود اما در فوتبال ما چنین چیزی وجود ندارد. برای از بین بردن این روند نیاز به شفاف سازی و حمایت داریم. فدراسیون فوتبال باید خود را جزیی از مردم بداند و مشکلات را برطرف نماید. ضمن این که لازم است مسئولان مسئولیت پذیر باشند.

وی تاکید کرد: دلالان جزیی از فوتبال ایران شده اند و حذف شدنی نیستند. اما باید ساز و کاری طراحی شود تا تعداد آن ها کم شود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش