ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس فوتبال: فوتبال ایران نیازمند بازیکن خلاق است

مازیار گفت: تیم ملی فوتبال ایران برای صعود به مرحله بعدی جام جهانی و کسب امتیاز به بازیکن خلاق و طراح نیاز دارد.

1396/04/04
|
15:30
|

اصغر مازیار کارشناس فوتبال در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره دستاوردهای تیم ملی فوتبال در چند سال اخیر گفت: تیم ملی فوتبال دستاوردهای زیادی داشته است از جمله از بین رفتن بازیکن سالاری، ایجاد انگیزه جوانان در لیگ، نظم تیمی، نظم تکنیکی و تاکتیکی، صاحب شخصیت شدن، بالا رفتن سطح فنی مربیان لیگ، هجومی باز کردن و از پیش بازنده نبودن در برابر تیم های بزرگ.

وی افزود: مطمئنا اردوی آخر تیم ملی در راه جام جهانی طولانی خواهد بود. لازم است این اردو مبتنی بر آمادگی جسمانی و قدرت بدنی باشد که اگر از نظر تاکتیکی مشکل داشتیم حداقل از نظر بدنی کم نیاوریم. به علاوه این که تیم ایران باید با تیم هایی بازی تدارکاتی داشته باشد که فوتبالی مبتنی بر حرکت توپ دارند. به طور مثال بازی با تیم های آفریقایی که از نظر جسمی بسیار قدرتمند هستند برای ما مفید نیست.

کارشناس فوتبال ادامه داد: همه به دنبال نتایج آبرومند در جام جهانی هستند اما باید دید تعریف آن ها از نتایج آبرومند چیست. مردم می خواهند تیم شکست نخورد و به مرحله دوم صعود کند.

مازیار تصریح کرد: برای کسب امتیاز و نتیجه گرفتن در عرصه های مختلف نیازمند بازیکنان خلاق، طراح و آماده هستیم. بازیکن باید بداند وقتی توپ را از حریف می گیرد می خواهد چه کاری انجام دهد. بازیکن خلاق از باشگاه ها و فوتبال پایه به تیم ملی معرفی می شوند. باید نتیجه گرایی در لیگ کاهش یابد و تیم ها سیستمی تهاجمی داشته باشند. زیرا بازیکنان مستعد از دل لیگ شناخته می شوند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش