ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

دبیر فدراسیون والیبال؛ در لیگ جهانی نیم نگاهی به مدال داشتیم

افشار دوست گفت: قبل از آغاز لیگ جهانی والیبال تصور می کردیم میان 6 تیم برتر جهان قرار بگیریم و حتی نیم نگاهی به مدال داشتیم.

1396/04/11
|
15:30
|

محمود افشار دوست دبیر فدراسیون والیبال در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره اهداف برگزاری لیگ جهانی والیبال گفت: لیگ جهانی به افزایش بار فنی و تجربه تیم ها و بازیکنان کمک می کند.

ضمن این که راه را برای صعود به المپیک آسان می کند و نوعی سرمایه گذاری فنی برای تیم های شرکت کننده است. لیگ جهانی برای فدراسیون جهانی نیز از نظر بازاریابی بسیار اهمیت دارد. بر این اساس از طریق پخش تلویزیونی و پوشش رسانه ای والیبال زنده می ماند.

وی ادامه داد: قبل از آغاز لیگ جهانی تصور می کردیم ایران درمیان 6 تیم برتر قرار بگیرد و حتی نیم نگاهی هم به مدال داشتیم اما این اتفاق نیفتاد. این در حالی بود که بازیکنان اردو و تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشته بودند. بسیاری از مردم انتظار دارند والیبال ما در میان 8 تیم برتر جهان باشد اما باید به این نکته توجه داشت که آیا زیرساخت های والیبال ایران همانند والیبال دیگر کشورهاست.

افشاردوست درخصوص نحوه و معیار انتخاب بازیکنان ملی پوش برای حضور در لیگ جهانی اظهار داشت: سرمربی تیم باید به این سوال پاسخ دهد. اما چیزی که من شاهد آن بودم این بود که تیم های امید و نوجوانان در زمانی که کولاکوویچ قصد داشت تیم را ببندد، در مسابقات بودند و او نتوانست بازیکنی را از میان آنان انتخاب کنند. اما این جوانان به زودی به بدنه تیم اضافه خواهند شد. باید توجه کرد سن بالای بازیکنان معیار انتخاب نشدن آن ها نیست شاید یک بازیکن بالای سی سال در سیستم ذهنی سرمربی جا داشته باشد در حالی که یک بازیکن 20 ساله چنین ویژگی را نداشته باشد.

دبیر فدراسیون والیبال درباره اهمیت انگیزش بازیکنان خاطر نشان کرد: بحث انگیزش فوق العاده مهم است و موتور محرک هر بازیکنی است. اما مشکلات دیگری هم وجود دارد. سال هاست در لیگ مشکل فنی داریم که هنوز حل نشده است. این مشکلات در بخش اسپک، سرویس، دریافت و ... است که در رده پایه نیز مشاهده می شود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش