ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

قهرمان وزنه برداری جهان: بی توجهی به استعدادیابی عامل ناکامی تیم وزنه‌برداری است

سلیمی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: متاسفانه نه در فدراسیون برای جایگزینی قهرمانان سابق فکری نشده است و نتیجه آن را در مسابقات آسیایی امسال مشاهده کردیم.

1400/02/12
|
10:03
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ بهداد سلیمی در ارتباط تلفنی با برنامه «ورزش بدون ویرایش» درباره ناکامی تیم ملی وزنه برداری در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه گفت: برای کشوری مانند ایران که در مسابقات جهانی شانس رفتن به سکوی قهرمانی را دارد، نتیجه رقابت‌های ازبکستان قابل قبول نیست و یک نوع شکست محسوب می‌شود.

وی بر لزوم تغییر نسل در این رشته ورزشی تاکید و عنوان کرد: باید بپذیریم ورزشکارانی مانند سهراب مرادی و کیانوش رستمی توان گذشته را ندارند و ما باید زودتر از این برای این عزیزان جایگزین مناسب و حرفه‌ای پرورش می‌دادیم.

قهرمان سابق وزنه برداری جهان یادآور شد: استعداد یابی در ورزش به خصوص وزنه برداری، موضوعی نیست که در چندسال اخیر پاسخگو باشد. در سال 2007 که آقای افشار زاده مسئولیت فدراسیون وزنه برداری را به عهده گرفت، یک برنامه گسترده برای استعداد یابی تدوین و اجرا کرد. در این برنامه اردوهای مختلف برگزار شد و جوانان و نوجوانان به این ورزش جذب شدند که خود من یکی از آنها بودم. نتیجه این استعداد یابی، کسب 5مدال و قهرمانی تیم ملی در المپیک لندن بود.

سلیمی با ابراز تاسف نسبت به ادامه دار نبودن روند استعدادیابی در فدراسیون‌های بعدی، عنوان کرد: متاسفانه نه در فدراسیون آقای رضا زاده و نه آقای مرادی تدبیری برای جایگزینی قهرمانان سابق اندیشیده نشده است تا افرادی به جای قهرمانان دیروز در تیم ملی حاضر شوند و از آبروی این ورزش دفاع کنند و نتیجه آن را در مسابقات آسیایی امسال مشاهده کردیم.

وی با اشاره به آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران، اظهار کرد: در چندماه گذشته اردوهای خوبی در اهواز و تهران برگزار شده است و می‌توان گفت فدراسیون از نظر کمی شرایط مناسبی را برای ورزشکاران فراهم کرده است و نمی‌توان فدراسیون را در این شکست مقصر دانست.

این وزنه بردار، علت ناکامی تیم ملی ورزنه برداری در رقابت‌های آسیایی را تعداد بالای مصدومین دانست و بیان کرد: آماده نبودن ورشکاران به دلیل ضعف کادر فنی تیم هم یکی دیگر از علل عدم دستیابی به جایگاه مناسب در مسابقات ازبکستان است. درواقع تعداد بالای مصدومین قابل توجیه نیست و متوجه کادر فنی است.

سلیمی اظهار امیدواری کرد کادرفنی تیم وزنه برداری کشور درباره این اظهار نظر موضع گیری نکند. متاسفانه در دوره‌های اخیر هر شخصی درباره عملکرد کادر فنی سخن می‌گوید یا انتقادی دارد با او برخورد می‌شود، در حالی که دلسوزان این ورزش نگران وضعیت آن و خواهان بهبود شرایط تیم هستند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش