ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس آموزش شنا: ورزش شنا سلامتی را به ارمغان می آورد

رحیمی گفت: از آن جا که ورزش شنا کل بدن را به چالش می کشد سلامتی را برای شناگران به ارمغان می آورد.

1396/04/19
|
12:30
|

ایمان رحیمی کارمند آموزش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" درباره اهمیت رشته شنا اظهار داشت: فلسفه همگانی کردن ورزش آن است که افراد با تحرک بدنی به سوی سلامتی حرکت کنند.

شنا ورزشی است که کل بدن را به چالش می کشد و سلامتی را برای شناگران به ارمغان می آورد.

وی افزود: در سند ورزشی کشورهای توسعه یافته آمده است که هر فرد زمانی که از منزل بیرون می آید باید در فاصله ای زیر 600 متر به یک مجموعه آبی برسد.

خوش بختانه امروز در کشور ما این امکانات وجود دارد اما قیمت ها بسیار بالاست. تعرفه بلیت ها در استخرهای بالا و پایین شهر نیز با یکدیگر متفاوت است و تا کنون نظارتی بر هزینه ها وجود نداشته است.

رحیمی ادامه داد: والدین قبل از این که فرزندانشان را در استخر ها ثبت نام کنند باید به نکاتی توجه کنند. ابتدا این که به محل استخر بروند و کلاس های آموزشی را ببینند.

تعداد شناگران در کلاس های آموزشی باید بین 8 تا 12 نفر باشد. اگر کلاس بیشتر از این تعداد بود فرزندانشان را ثبت نام نکنند. دوم این که از داشتن کارت مربیگری مدرس اطمینان حاصل کنند. پرسنل استخر موظف هستند به والدین درباره میزان کلر در آب اطلاعاتی ارائه دهند.

به علاوه این که والدین باید ابتدا صلاحیت اخلاقی و سپس صلاحیت فنی مربیان را از کمیته آموزش فدراسیون جویا شوند.

کارشناس حوزه شنا اضافه کرد: شنا رشته ای دیر بازده است. تصور این که فرزندان ما قبل از 15 سالگی بتوانند قهرمان شوند کاملا اشتباه است. برای قهرمان شدن در این رشته باید صبر داشت.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش