ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مدرس مدرسه فوتبال: مدیران باید نگاهی حرفه ای فوتبال پایه داشته باشند

کلهر معتقد است برای دگرگونی در فوتبال لازم است مدیران نگاهی حرفه ای تر و علمی تر به فوتبال داشته باشند.

1396/04/26
|
08:30
|

محمود کلهر مدرس مدرسه فوتبال در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره نقش خانواده ها در انتخاب مدارس فوتبال اظهار داشت: خانواده ها قبل از ثبت نام فرزندان خود در مدارس فوتبال باید به همه نکات توجه کنند. این مدارس می توانند انسان های مفیدی را به جامعه تحویل دهند.

شهرداری ها نیز در این میان نقش پررنگی دارند و می توانند دید منفی خانواده ها نسبت به مدارس فوتبال را تغییر دهند.

او گفت: لازم است از افراد متخصص در راس مدیریت مدارس فوتبال بهره برد. ساز و کارها نیز برای راه اندازی و مدیریت مدارس باید قانونمند شود. تعدادی از افراد متخصص که هم تحصیلات مرتبط دارند و هم بازیکن بوده اند امروز خانه نشین هستند. باید این افراد را با حقوق مناسب به بدنه فوتبال پایه تزریق کرد.

کلهر افزود: به مدیران توصیه می کنم نگرش خود را نسبت به فوتبال پایه حرفه ای و علمی تر کنند.

مدارس فوتبال باید به باشگاه ها وصل شوند تا در انتهای آموزش مشکلاتی از جمله عدم توانایی معرفی بازیکن به باشگاه ها وجود نداشته باشد.

مدرس فوتبال ادامه داد: می توان به اوقات فراغت نگاه حرفه ای تر داشت و از میان جوانان و نوجوانانی که به مدارس فوتبال می آیند استعدادیابی کرد.

لازم است قبل از ورود نوجوانان به رشته های ورزشی تست های آمادگی جسمانی و پیکرسنجی بر روی آن ها انجام شود و ورزش هایی که مناسب با بدن هر نوجوان است به او و خانواده اش معرفی شود با این روش می توان به راحتی استعدادها را کشف کرد.

او خاطر نشان کرد: لازم است سرمایه گذاری و امکانات بیشتری بر روی فوتبال پایه انجام شود تا استعدادها از بین نروند. فوتبال باید دگرگون شود تا فوتبال ایران جایگاه خود را پیدا کند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش