ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

پیشكسوت و بازیكن سابق والیبال ایران: پس از لیگ ملت‌ها باید الکنو را کنار می‌گذاشتیم

نبی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: پس از نتایجی که تیم والیبال در لیگ ملت‌ها به دست آورد، الکنو نباید در المپیک روی نیمکت می‌نشست.

1400/05/18
|
08:33
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ عبدالعلی نبی، پیشکسوت و بازیکن سابق والیبال ایران و مصطفی کارخانه، مربی اسبق تیم ملی والیبال در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » چرایی افول و علل ناکامی تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2020 ژاپن را مورد واکاوی قرار دادند.

عبدالعلی نبی در ابتدا دلیل ناکامی ایران در المپیک را ضعف بازی والیبالیست‌ها دانست و اظهار کرد: در بازی با ژاپن در لحظات آخر، ضعف در سرویس امتیاز را به ژاپن واگذار کرد و شاید اگر آن امتیاز را از دست نداده بودیم برنده بازی بودیم، این موضوعی است که نمی‌توان به گردن الکنو یا فدراسیون انداخت.

وی تاکید کرد: پس از آن که نتایج بازی در لیگ ملت‌ها رضایت بخش نبود باید برای المپیک مانع کار الکنو می‌شدیم و یک مربی خوب ایرانی به کار می‌گرفتیم تا بتوانیم نهایت استفاده را از ظرفیت بازیکنان ببریم.

این پیشکسوت و بازیکن سابق والیبال ایران در انتقاد از چینش بازیکنان تیم توسط الکنوگفت: این مربی تنها یک لیبرو به کار گرفته است و مسئولیت دریافت را به او واگذار کرده است و برخی از بازیکنان پشت او پنهان شده بودند. از سوی دیگر به دلیل فشار بازی ترس زیادی بر تیم حاکم شده بود و موجب افزایش خطا در سرویس شد.

نبی خاطر نشان کرد: والیبال ایران یک جان تازه می‌خواهد، پس بهتر است به جای آن که به دنبال مقصر باشیم، از تجربه لی ملت‌ها و المپیک درس بگیریم و برای آینده این ورزش به کار ببندیم.

در ادامه این برنامه از رادیو گفت‌وگو، مصطفی کارخانه، مربی پیشین تیم ملی والیبال با تاکید بر این که تصمیم فدراسیون برای اوئلیت قراردادن المپیک بر بازی‌های لیگ ملت هادرست و به جا بوده است، عنوان کرد: به درستی جای مدال المپیک در میان افتخارات والیبال ایران خالی است و فدراسیون، برنامه ریزی خود را به گونه‌ای انجام داد که به هدف نزدکی شود.

وی به هجمه‌های که علیه بازیکنان تیم ملی والیبال روانه شده است اشاره و عنوان کرد: تیم امریکا به عنوان قهرمان دو دوره المپیک و تیم لهستان با قدرت بی نظیر خود، این چنین مورد هجمه قرار نگرفته است. بازیکنان و مجموعه فدراسیون ایران همان نسل طلایی والیبال هستند که در چندسال گذشته افتخارات بسیاری برای کشور به دست آوردند، از این رو نباید بی رحمانه به آنها حمله کرد.

به گفته مدیر فنی تیمهای ملی والیبال، الکنو مورد تایید جامعه والیبال بوده است و به دلیل رزومه و کارنامه درخشانی که دارد یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدایت تیم ملی بود اما به دلیل ناکافی بودن زمان حضور او در تیم ملی شناخت خوبی نسبت به بزیکنان پیدا نکرد.

کارخانه افزود: البته این موضوع که بازیکنان 2سال در کنارهم بازی نکرده بودند و از ورزش دور بودند هم در به دست آوردن نتایج فعلی تاثیر بسیار زیادی داشت.

وی درباره عملکرد الکنو گفت: این مربی ریسک سرویس‌های تیم را بالا برد و در سطح کشور خود ارتقا داد اما انتقادهایی به خصوص در بازی با ژاپن به او وارد است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش