ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

یك كارشناس كشتی: انتصاب جای انتخاب را در کشتی فرنگی گرفته است

جعفری در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: متاسفانه فرآیند انتخابی کشتی ایران تبدیل به روند انتصابی شده است و چیزی به عنوان انتخابی در کشتی فرنگی وجود ندارد.

1400/06/07
|
12:33
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ وحید جعفری با حضور در برنامه « ورزش بدون ویرایش » به بررسی چرخه انتخابی در تیم ملی کشتی فرنگی پرداخت و عنوان کرد: متاسفانه در تاریخ کشتی ایران، هیچ قانون شفاف و روشنی برای چرخه انتخابی وجود نداشته است.

وی افزود: در دوره ریاست آقای رسول خادم فرآیند و آیین نامه‌ای برای انتخابی تعیین شد. آقای دبیر در مدیریت جدید فدراسیون، از چند نخبه و پیشکسوت کشتی بهره بردند تا چرخه‌ای عدالت محور را برای انتخاب کشتی گیران طراحی کنند و خیال اهالی کشتی هم آسوده شد از این که یک کشتی گیر در دورافتاده ترین نقطه ایران هم می‌تواند در انتخابی شرکت کند.

این کارشناس کشتی، شیوع کرونا برای اجرا نشدن این چرخه را یک بهانه خواند و گفت: متاسفانه فرآیند انتخابی کشتی ایران تبدیل به روند انتصابی شده است و چیزی به عنوان انتخابی در کشتی فرنگی وجود ندارد و همین موضوع چیزی جز سرخوردگی و ناامیدی برای کشتی گیران نام آور ما نداشته است.

جعفری در بخش دیگری از این برنامه رادیو گفت‌وگو، بازی‌های انتخابی را دلیل معرفی ستارگانی چون حسن یزدانی دانست و اظهار کرد: برخی اظهار می‌کنند انتصاب حمید سوریان توسط محمدبنا کار درستی بود چرا که این کشتی گیر افتخارات زیادی را به دست آورد اما در پاسخ این افراد باید گفت اگر چرخه انتخابی به درستی انجام می‌شد، سوریان در مسابقات داخلی شرکت می‌کرد و می‌توانست نقاط ضعف خود را بشناسد یا این گونه احساس خطر می‌کرد و در سطح بالاتری از آمادگی قرار می‌گرفت و جای مدال طلای بسیاری از رقابت‌ها در کارنامه او خالی نبود.

به عقیده وی، کوچک شدن جامعه کشتی ایران و رسیدن به عدد 45هزار نفر به دلیل انتصابات و نبود مسابقات انتخابی است. درواقع استعدادهای جدید و والدین آنها زمانی که می‌بینند فرآیند انتخابی بر اساس شایستگی وجود ندارد دلسرد و از ادامه مسیر مایوس می‌شوند.

جعفری تاکید کرد: در حوزه کشتی نیاز به نقد داریم اما امروز انتقاد در این حوزه به دشمنی برداشت می‌شود. این ورزش وارداتی نیست و متعلق به کشور ماست و سکوت در برابر بی عدالتی‌های موجود نمی‌تواند راهکار حل مشکلات باشد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش