ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

یك كارشناس كشتی: شکست سوریان حاصل چرخه معبوب انتخابی است

حاتمی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: اگر اجازه می‌دادیم کشتی گیران صاحب نامی چون حمید سوریان هم در رقابت انتخابی شرکت کنند اشتباهات را اصلاح یا فرد دیگری را جایگزین می‌کردیم.

1400/06/07
|
14:53
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ مجید حاتمی در برنامه « ورزش بدون ویرایش » به بررسی چرخه انتخابی در تیم ملی کشتی فرنگی پرداخت و عنوان کرد: متاسفانه در خصوص انتخاب بکشتی گیر هر وزن دست کادر فنی به قدری باز است که می‌تواند تصمیم بگیرد دو وزن را با هم تلفیق کند و چرخه انتخابی را به خواسته خود تغییر دهد.

وی نبود مسابقات انتخابی در برخی دوره‌ها را دلیل سرکوب بسیاری از کشتی گیران با استعداد دانست و اظهار کرد: برگزار نشدن درست چرخه انتخابی و اتکا به کشتی گیران قدیمی موجب شد نسلی از کشتی ایران بسوزد . به عنوان مثال اگر اجازه می‌دادیم کشتی گیران صاحب نامی چون حمید سوریان هم در رقابت انتخابی شرکت کنند، شاهد باخت‌ها در بازی‌های بین المللی نبودیم، این شکست‌ها را در داخل می‌دیدیم و اشتباهات را اصلاح می‌کردیم یا فرد دیگری را جایگزین می‌کردیم.

این کارشناس کشتی به شیوع تب مهاجرت در میان کشتی گیران کشور اشاره کرد و گفت: این موضوع دردناک است و ما باید آن را جدی بگیریم چرا که کشتی فرنگی به تازگی خیزبرداشته و روبه پیشرفت حرکت کرده است .

حاتمی در ادامه مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با انتقاد از عملکرد کادرفنی گفت: با این ادعا و تصور نادرست که راندمان تیم کشتی فرنگی در المپیک خوب بوده است، به کادر فنی اجازه داده‌ایم به نام چرخه انتخابی هر تصمیمی برای تیم ملی بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: فدراسیون و کادر فنی به دنبال نتیجه گرایی در اولین دوره مسابقات جهانی پس از المپیک است و اصرار دارد ورزشکاری مانند میرزازاده که در المپیک موفق نبوده است در جهانی شرکت کند، در حالی که این میدان محل رقابت تیم‌هایی است که با پوست اندازی و آزمون و خطای مکرر به آنجا رسیده‌اند.

این روزنامه نگار حوزه کشتی معتقد است شرح وظایف و حدود تصمیم گیری بخش‌های مختلف کشتی کشور مشخص و شفاف نیست و همین موضوع همواره موجب اختلاف میان کادر فنی و فدراسیون و بخش‌های دیگر می‌شود .

حاتمی تاکید کرد: فدراسیون ابتدا باید تکلیف خود را در قبال کشتی روشن کند که به دنبال نتیجه گرایی است یا پرورش نسل با استعداد. فدراسیون باید این موضوع را در نظر بگیرد که کشتی گیران در فرآیند مسابقات به دلیل تعدد رقابت‌ها و وزن کم کردن دچار فرسایش می‌شوند و توانایی آنها کاهش می‌یابد، بنابراین باید در کنار نتیجه، به فکر داشتن نسل قوی در کشتی باشد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش