ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

در رادیو گفت‌وگو مطرح شد؛ بازی نگران کننده ایران مقابل سوریه /بازی با عراق نفس گیر خواهد بود

کارشناسان فوتبال ضمن اظهار نگرانی درباره بازی آشفته و سردرگم تیم ملی در برابر سوریه، رقابت میان ایران و عراق را سخت و نفس گیر توصیف کردند.

1400/06/14
|
10:45
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ سعید آقایی، کارشناس فوتبال و رسانه و ابراهیم قاسم پور، مربی پیشین تیم داماش گیلان و کارشناس فوتبال در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی قطر گفتگو کردند.

آقایی در ابتدا از عملکرد و بازی تیم ملی در این دوره انتقاد کرد و گفت: گرچه تیم فوتبال ایران توانست در نخستین دیدار خود مقابل سوریه پیروز شود و 3امتیاز این بازی دشوار را به دست آورد اما بازی تیمی در میدان بسیار آشفته، سردرگم و بی هدف بود، حتی گلی که به ثمر رسید حاصل اشتباه مدافع حریف بود.

وی تاکید کرد: نمایش بازی تیم ملی در 90 دقیقه بیش از آن که ما را امیدوار کند، نگران کرد و اگر قرار باشد روند بازی‌ها و عملکرد ایران به این شکل باشد، کار تیم ملی در مسابقات جام جهانی بسیار دشوار خواهد بود.

این کارشناس فوتبال، درپاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو درباره عملکرد " دراگان اسکوچیچ "، سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار کرد: در آرایش اولیه تیم اشتباهاتی وجود داشت و تعویض‌های خوبی صورت نگرفت که بیشتر آنها برای اصلاح اشتباه ترکیب نادرست صورت گرفت.

آقایی با بیان این که تیم سازی در فوتبال بدیهی ترین وظیفه و کار یک مربی است، اظهار کرد: از روزی که آقای اسکوچیچ سرمربی گری تیم ملی را بر عهده گرفت، یک ترکیب ثابت در تیم دیده نشده است و شاهد تغییرات بسیار و بیهوده بوده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: عدم شناخت تیم و تعویض مدام بازیکنان شیوه نادرستی است که در آینده مشکلات بزرگی را رقم خواهد زد. درواقع ما در مقابل سوریه خوش شانس بودیم و با پیروزی از آن گذر کردیم اما در برابر تیم قوی تر مانند عراق با مشکلات بزرگی روبرو خواهیم شد.

در ادامه، ابراهیم قاسم پور که به صورت تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » سخن می‌گفت درباره کیفیت بازی و وضعیت فنی تیم ملی عنوان کرد: واقعیت این است که ما به دلیل داشتن لژیونرهای زیاد به عملکرد تیم ملی خوشبین بودیم و انتظار بالایی داشتیم اما شاهد یک بازی بی هدف و سردرگم بودیم که گویی هیچ برنامه و تاکتیکی برای رسیدن به گل طرح نشده بود.

وی بر به کارگیری بازیکنان خلاق در تیم ملی تاکید کرد و گفت: در بازی با سوریه از بازیکن خلاق و بازی سازی مانند قائدی که می‌توانند برای بازیکنان دیگر هم موقعیت ایجاد کنند، کمتر استفاده شد.

مربی پیشین تیم داماش گیلان ادامه داد: مطمئنا شرح وظایفی که برای بازیکنان تعریف و تعیین می‌شود در عملکد تیم ملی تاثیر بالایی دارد. به عنوان مثال سامان قدوس، مهدی ترابی وحید امیری از منطقه خطر یا 18قدم تیم حریف دور بودند و نمی‌توانستند برای حریف خطر ایجاد کنند.

قاسم پور با اشاره به حضور چندساله اسکوچیچ در ایران و شناخت بازیکنان، اظهار کرد: گرچه این مربی مدت کوتاهی است که هدایت تیم ملی را برعهده گرفته اما با فوتبال ایران و توانایی‌های بازیکنان آشنایی دارد، از این رو امیدواریم از بازیکنان متخصص در پست‌های مناسب استفاده کند چرا که بازی با عراق قابل مقایسه با سوریه نیست و بسیار مشکل خواهد بود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش